Bir süreden beri devam eden  ve Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) tarafından hayata geçirilmesinde sona gelinen “LİSAN MERKEZİ” için kadro oluşturma kapsamında ‘INTERLOCUTOR’ adayları aranıyor.

TALPA  Yönetim Kurulundan yapılan açıklamada,”Yeni açılacak olan TALPA İngilizce seviye belirleme test merkezimiz için interlocutor (sınavı yapan kişi) olmak üzere gerekli donanımlara sahip kişiler arasından seçim yapılacaktır. Başvuruda bulunmak için aşağıdaki şartları sağlayan adaylar, özgeçmişlerini 15 Kasım 2016 Salı gününe kadar talpa@talpa.org adresine ‘INTERLOCUTOR BAŞVURU’ konu başlığı ile gönderebilir veya TALPA merkez binamızda bizzat başvuruda bulunabilirler.” denildi.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği’nin (TALPA) konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Değerli Üyelerimiz,

Yeni açılacak olan TALPA İngilizce seviye belirleme test merkezimiz için interlocutor (sınavı yapan kişi) olmak üzere gerekli donanımlara sahip kişiler arasından seçim yapılacaktır. Başvuruda bulunmak için aşağıdaki şartları sağlayan adaylar, özgeçmişlerini 15 Kasım 2016 Salı gününe kadar talpa@talpa.org adresine ‘INTERLOCUTOR BAŞVURU’ konu başlığı ile gönderebilir veya TALPA merkez binamızda bizzat başvuruda bulunabilirler.

Kimler interlocutor olabilir?:

MİNİMUM PPL SAHİBİ PİLOTLAR veya HAVA TRAFİK KONTROLÖRLERİ İÇİN ARANAN ÖZELLIKLER:

İngilizce dil yeterliliği olarak minimum “ICAO Extended Level 5” seviyesine sahip olduğunu kanıtlamalı

İNGİLİZCE DİLİ UZMANINDA ARANAN ÖZELLİKLER:

Son 4 yıl içerisinde en az 2 senelik İngilizce dili öğretmenliği yapmış olmak,

Üniversite diploması (dil üzerine olmak zorunda değil) sahibi olmak IELTS de 7, TOFEL da 637 puan veya eşdeğer ingilizce yeterliliğini gösteren belge sahibi olmak,

40 saatlik RT(Radiotelephony) tecrübesini kanıtlamalı.

Seçilen adaylar TALPA merkezinde 1 haftalık (toplamda 40 saat) eğitimi tamamladıktan sonra, başarılı olanlar TALPA/TEC (The English Center) interlocutor’ı olarak sertifika sahibi olacaktır ve sözleşme yapılacaktır.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.