Cuma, Haziran 14, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Tata Group, Air India Express ile AirAsia India’yı 2023 sonuna kadar birleştirecek

Tata Group’a ait Air India, AirAsia India’nın %100 hissesini satın almak için anlaşmalar imzaladı ve Air India Express ile tek bir Hindistan düşük maliyetli taşıyıcı oluşturmak için birleşme sürecini başlattı.

Air India’dan yapılan açıklamada, Air India Express ve AirAsia India’yı nihai olarak entegre etmek için “operasyonel bir inceleme süreci devam ediyor” denildi.

Açıklamada, Air India, birleşme tamamlandıktan sonra AirAsia’nın Air India Express olarak yeniden adlandırılacağını belirtilerek “Her ikisi de düşük maliyetli taşıyıcı olarak faaliyet gösteren bu iki havayolunun konsolidasyonu, Tata grubunun havayolu işletmesi için öngörülen yeniden yapılanma yol haritasının bir parçası olarak gerçekleştirilecek ve müşteri, gelir, maliyet ve operasyonel faydalar getirmesi bekleniyor. her bir havayolunun en iyi uygulamalarının, sistemlerinin ve rotalarının daha geniş bir şekilde benimsenmesi ve birleşik varlığın daha büyük ölçeği; olası bir birleşme planı yoluyla veya başka bir şekilde ve gerekli kurumsal onaylara tabi olarak Air India Express ve AirAsia India’nın tam entegrasyon sürecinin değerlendirilmesi ve uygulanması” vurgusu yapıldı.

Birleşmenin yaklaşık 12 ay sürmesi bekleniyor ve muhtemelen 2023’ün sonunda sonuçlanacak.

Kasım 2022 itibariyle, Tata Group şu anda dört Hintli taşıyıcının hissedarr. Bunlar, ülkenin bayrak taşıyıcı havayolu Air India, düşük maliyetli havayolu Air India Express, Tata Sons ve Malezya Air Asia Berhad’ın ortak girişimi olan AirAsia India ve Vistara.

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR