TATCA darbE girişimiyle ilgili bir basın açıklaması yaptı. Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA)15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi ile ilgili bir açıklaması şöyle:
 “Aziz ve Yüce Türk Milleti

Ülkemiz, tarihi boyunca defalarca amaçlarına ulaşamayan düşmanların ve hainlerin eylemlerine maruz kalmıştır. 15 Temmuz gecesi yaşananlar Cumhuriyetimize, Hürriyetimize ve Demokrasiye karşı bir darbe değil terör saldırısıdır.  Demokrasinin ve özgürlüklerin en büyük garantisi, halkımızın bu değerlerin kıymetini bilmesi ve hakkını vermesidir.

Keza 15 Temmuz gecesinde yaşanan gerçekleşmesi imkânsız girişim, devlet büyüklerimiz, sağduyulu askerlerimiz, emniyet güçlerimiz ve vatansever halkımızın azmiyle, püskürtülmüştür. Ayrıca bir takım kendini bilmezler nedeniyle devletine, ulusuna ve Ulu Önderine sadakatle bağlı olan  Şanlı Türk Ordusu ve Kahraman Mehmetçiğe olan güvenimiz asla sarsılmamıştır.

Olay gecesi kaybettiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken, gece boyunca bölünmez bütünlüğümüzü ve Cumhuriyeti korumaya çalışan sağduyulu herkese şükranlarımızı sunarız.

Kalkışma esnasında görevleri başında olan baskı, belirsizlik ve silahlı çatışmaların ortasında yılmadan, korkmadan ve asil duruşlarıyla görevlerini icra eden tüm meslektaşlarımıza ve tüm ulusumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir daha bu tarz anti demokratik eylemlerin gerçekleşmemesini temenni ederiz, saygılarımızla.”

TATCA
Yönetim Kurulu

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.