TAV Havalimanları, Extel Surveys Avrupa Yatırımcı İlişkileri Anketi’nde yatırımcı ilişkileri alanında bir kez daha Türkiye’nin en iyi şirketi seçildi. TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener “en iyi CEO”, Finans Başkan Yardımcısı Burcu Geriş “en iyi ikinci CFO” ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü Nursel İlgen de “en iyi yatırımcı ilişkileri profesyoneli” oldu.

Havalimanı işletmeciliği alanında Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları, Extel Surveys tarafından 43. kez düzenlenen Avrupa Yatırımcı İlişkileri Anketi’nde yatırımcı ilişkileri alanında Türkiye’nin en iyi şirketi seçildi. TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener de Türkiye’nin en iyi CEO’su olarak gösterildi.

Sani_Sener_1TAV Havalimanları Yönetim Kurulu üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sani Şener: “TAV Havalimanları üst üste beş senedir Extel anketinde yatırımcı ilişkileri alanında Türkiye’nin en iyi şirketi seçiliyor. Tüm dünyadan yirmi binden fazla katılımcı ile gerçekleştirilen bu ankette bu yıl aldığımız ödüllerin diğer yıllara nazaran bizim için bir kat daha anlamlı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Havacılık sektörü, gerek dünyada gerekse ülkemizde artan güvenlik sorunları nedeniyle zor bir dönemden geçiyor. Sektördeki bunca olumsuzluk ve belirsizliğe karşın sadece iyi zamanlarda değil kötü zamanlarda da yatırımcımızın karşına çıkarak, şirketin ve sektörün geleceği hakkında onları içtenlikle bilgilendirmekten bir adım bile geri durmadık. Her şeye rağmen Türkiye uluslararası yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor ve TAV Havalimanları olarak yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekerek onların daha fazla yatırım yapmasını sağlamak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak ana hedefimiz ” dedi.

Extel Surveys tarafından tüm dünyadan yaklaşık yirmi bin kişinin değerlendirmesiyle gerçekleştirilen Avrupa Yatırımcı İlişkileri Anketi’nde TAV Finans Başkan Yardımcısı Burcu Geriş, Türkiye’de “en iyi ikinci CFO”; Yatırımcı İlişkileri Direktörü Nursel İlgen, Türkiye’nin “en iyi yatırımcı ilişkileri profesyoneli” oldu.

TAV Havalimanları’nın Extel Surveys’de son sekiz yılda aldığı ödüller:

2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
En iyi CEO – Sani Sener 2 1 1 2 7 1 1 1
En iyi CFO – Burcu Geris 8 2 1 2
En iyi Yatırımcı İlişkileri Yetkilisi – Nursel Ilgen, CFA 2 1 2 1 3 1 1 1
En iyi Yatırımcı İlişkileri Yetkilisi – Ali Ozgu Caneri 10 2 8 3 13
En iyi Yatırımcı İlişkileri Yetkilisi – Besim Meric 7 13 2 15
En iyi Yatırımcı İlişkileri Birimi 1 1 1 1 1

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.