Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaSivil HavacılıkTek yolcu olarak uçtuğunu söyleyen yolcunun hikayesi yalanlandı

Tek yolcu olarak uçtuğunu söyleyen yolcunun hikayesi yalanlandı

ABD’de bindiği sefere kimse bilet almadığından kendi özel jetinde uçma tecrübesi yaşadığına dair sosyal medyada video paylaşan şahıs, görüntüleri milyonlarca kez izleyenlere oynadığı oyunu itiraf etti.

ABD’nin New York şehrinden yazar-yönetmen Vincent Peone, uçuşları değiştirip uçakta kendisinden başka kimsenin olmadığını görünce şaşakaldığını iddia etmişti.

New York’un John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’na gitmeye çalışan Peone, Colorado eyaletinin Aspen kentinden Utah eyaletinin Salt Lake City’sine giden Delta Hava Yolları’nın uçağındaki tek yolcu olduğunu ileri sürmüştü.

“Delta bana bir tür kendi özel jetimi verdi” diye yazan yazar-yönetmen, yayımladığı videoda, görevli tarafından uçağın kapısına götürülürken, uçakta tek başına bir şeyler içerken, hostesin tek yolcu olarak kendisine uçuş sırasında yapması gerekenleri söylerken, pilotlarla sohbet edip el sıkışırken, uçağın merdivenlerinde elinde bardakla gülümserken, kısaca ‘kendi özel jetinin’ keyfini çıkarırken görülüyor.

Delta da “Selam Vincent! Müthiş bir tecrübeye benziyor! Çekim için teşekkürler ve bizi tercih etmeni gerçekten takdir ediyoruz! Kendine iyi bak” yazan, gülümseme emojili yanıt gönderdi.

Video Twitter’da milyonlarca kez izlendi. Ancak Washington Post’un bu görüntülerle ilgili soru yönelttiği Delta Sözcüsü Anthony Black ise Peone’nin uçağa binen tek yolcu olduğunu, ama seferin yapılamadığını belirtti.

Black, uçağın harekete başladığı sırada mekanik sorun yaşadığını, kapıya geri döndüğünü ve bir süre sonra yolcusuz şekilde havalimanından ayrıldığını anlattı. Bunun üzerine duruma açıklık getiren paylaşım yapan Peone, yayımladığı videonun ‘yönetmenin kurgusu’ olduğunu ve aslında ertesi gün normal bir seferle uçtuğunu duyurdu:

“Geçen haftaki müthiş tecrübe için teşekkürler Delta. Videom yüzde 100 doğruydu ama sonra çekimi durdurdum. Özel jet yeniden mekanik sorunlarla karşılaştığında ertesi sabah normal bir seferle uçtum. Paylaştığım görüntüler kısa, eğlenceli ve olumlu bir hikaye anlatıyor. Çünkü ben öyle hikayeler anlatmayı seviyorum. Ben komedi yapıyorum. Siz de bunu ‘yönetmenin kurgusu’ diye değerlendirin. Rüyayı yaşarken harika mürettebatla da güldük eğlendik. Hikaye hızlı yol aldı, ama uçak değil.”

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Uzay çöpleri 60 yıllık tarihiyle şaşırtıyor!

Uzay şimdilik henüz gizemini koruyan bir şey olsa da alçak uzay olarak kabul edilen dünya görüngesi bugün erişim alanımız dahilinde. Uydular, uzay araçları, uzay...

Bilal Sarı: Tiger Meet 2015’den Kalanlar

NATO’ya bağlı ülkelerin hava kuvvetlerine mensup “kaplan filo”lar her yıl farklı bir ülkenin ev sahipliğinde bir araya geliyorlar. 2015 yılında ev sahipliği sırası Türk...

Benzer Haberler

24 Mayıs Uçak Teknisyenleri günü kutlu olsun

Bugün 24 Mayıs Uçak Teknisyenleri günü…Havacılık sektörünün görünmez kahramanları Hava Aracı Bakım Teknisyenlerinin, 24...

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı 2024 yılı Nisan ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Sivas Nuri...

FAA’den, United ve American Airlines filosundaki 300 Boeing uçağı için hayati uyarı!

 DailyMail.com'un özel haberine göre, FAA bu yılın başlarında Boeing jetlerindeki olası bir kusuru gidermek...

Acil çıkış koltuğu talimatlarına uymayı reddeden yolcu tutuklandı

Bir Frontier Airlines yolcusu, acil çıkış sırasındaki koltuk talimatlarına uymayı reddetmesinin ardından Charlotte Douglas...

Adnan Menderes Havalimanı 2024 yılı Nisan ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, İzmir Adnan...

Türk Hava Yolları (THY) 2024 yılı 1. çeyrek bilançosunu açıkladı

Türk Hava Yolları A.O. (THYAO), 01.01.2024 – 31.03.2024 döneminde toplam 6.931.000.000 TL net kar açıkladı....

Türk Hava Yolları 01.01.2024-31.03.2024 Dönemi Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Yayınlandı

Türk Hava Yolları, KAP'a yaptığı bildirimle, 01.01.2024-31.03.2024 Dönemi (1.Çeyrek) Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunu yayınladı.Rapor...

THY’den 91’inci kuruluş yıldönümü için özel uçak heykeli

Türk Hava Yolları (THY), 91'inci kuruluş yıldönümü için "Türkiye'nin Kanatları" isimli özel bir uçak...