Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Teknopark İstanbul, Asya Teknoparklar Birliği Konferansı’ndan ödülle döndü

Teknopark İstanbul, Güney Kore’de bu yıl 25’ncisi gerçekleşen Asya Teknoparklar Birliği Konferansı’ndan Excellence Prize ödülüyle döndü.

Teknopark İstanbul, 31 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında Güney Kore’nin Jeju şehrinde düzenlenen Asya Teknoparklar Birliği Konferansı’na (ASPA) katıldı. Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu da konferans kapsamında bir sunum gerçekleştirerek katılımcılara hitap etti.

Cube Incubation firmasına Excellence Prize ödülü

Konferans ile aynı gün gerçekleşen ASPA Awards 2022 yarışmasında, yaptığı sunumla finale kalan 4 girişimci arasında yer alan Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi “Cube Incubation” firmalarından B2Metric temsilcisi Cansu Alataş, jüri değerlendirmesi sonucu Excellence Prize’a layık görüldü.

Genel Müdür Topçu: İstanbul’da görüşmek üzere

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu da İstanbul ve Teknopark İstanbul temalı özel bir video ile katılımcılara bir sonraki ASPA Konferansı’nın İstanbul’da gerçekleşeceğini duyurdu. Video sonrası yaptığı konuşmada Asya Bilim Parkları Birliği üyelerini İstanbul’da bir araya getirecek olmanın heyecanını yaşadıklarını söyleyen Topçu, sözlerini “See you in İstanbul (İstanbul’da görüşmek üzere)” diyerek noktaladı.

2023 yılında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan konferans için, sosyal medya kanallarında #seeyouinistanbul hashtagiyle takip edilerek etkileşimde bulunulabilecek.

Teknopark İstanbul’un da üyeleri arasında olduğu Asya Teknoparkları Birliği, Asya bölgesinde yer alan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve İleri Teknoloji Endüstri Bölgeleri arasında iş birliği ve teknoloji transferinin geliştirilmesi, girişimciliğin desteklenmesi ve ortak eğitim ve akademik programların ve iş etkinliklerinin düzenlenmesi amacıyla faaliyetler yürütüyor.

 

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR