THK Üniversitesi ve Er-Ah Uçuş Okulu arasında bir süredir devam eden görüşmeler neticesinde “THK Üniversitesi Öğrencileri Uçuş Eğitim Sözleşmesi” imzalandı. 

Yapılan sözleşme kapsamında ilk etapta THK Üniversitesi 30 PPL, 40  çok motor ve 15 CPL öğrencisinin eğitimlerini Er-Ah Uçuş Okulu Isparta Uçuş Eğitim tesisinde tamamlayacak. Proje kapsamında eğitimlerini başarıyla tamamlayan adayların ardından THK Üniversitesi yeni grup öğrencilerine Er-Ah Uçuş Okulunda eğitim aldırmayı sürdürecek.

THK Üniversitesi ve Er-Ah işbirliği Türk Sivil Havacılığı’nın artan pilot ihtiyacının nitelikli bir şekilde karşılanmasında önemli bir rol üstlenecek. THK Üniversitesi’ne ait ilk grup öğrencilerinin Isparta uçuş hattında eğitimlerine başladığı, projenin konaklama dahil olarak gerçekleştiği bildirildi.

Filosunda 2 adet çok motor ve 14 adet tek motor eğitim uçağı barındıran ve kaliteden ödün vermeyen eğitim anlayışıyla büyümeyi sürdüren Er-Ah Uçuş Okulu sürdürülebilir stratejiyle gelişimine devam etmekte.

Öte yandan,Er-Ah Isparta Akademi binası inşaatının 2017 yılı başında tamamlanarak, Asim ALX model yeni MCC simülatörleriyle birlikte faaliyete geçmesi planlanıyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.