Türkiye Hava Sporları Federasyonu Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yayınlanan kararı ile yayınlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu bünyesinde bulunan Türkiye Hava Sporları branşının bağımsız bir federasyon olmasına karar verildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın konuya ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayınlanarak Türk Hava Sporları Federasyonu’nun bağımsız bir federasyon olarak kurulmasına karar verildi.

Resmi Gazete’de yayınlanan karar şu şekilde;

3289 sayılı Spor Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun Ek-9 uncu maddesi uyarınca Başbakanlık Makamının 04/04/2017 tarihli ve 06 sayılı olurları ile özel hukuk hükümlerine tabi, tüzel kişiliğe sahip ve bağımsız statüde Türkiye Hava Sporları Federasyonu kurulmasına karar verilmiştir.

TÜRK HAVA KURUMU İLE YETKİ KARMAŞASI YAŞANACAK MI?

Türk Hava Kurumu Uluslararası Hava Sporları Federasyonu’nda Türkiye’yi temsil ediyor. Alınan karar ile Türkiye’de düzenlenecek hava sporları yarışmalarının organizasyon yetkisi ve milli takım oluşturma yetkisinin Türk Hava Kurumu’ndan Türkiye Hava Sporları Federasyonu’na geçmesi bekleniyor. Uluslararası düzeyde temsil kargaşasının yaşanmaması için ilerleyen günlerde nasıl adım atılacağı merakla bekleniyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.