Türk Hava Yolları, ” 01.07.2021 tarihinden geçerli olmak üzere, ilk 6 aylık enflasyon oranı dahil olmak üzere toplam % 18,45 oranında ücret zammı yapılması ” kararı aldı.

ÇALIŞANLARA GÖNDERİLEN BİLGİLENDİRME NOTUNDA ŞU İFADELER YER ALDI;

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,
Covid-19 küresel salgınının etkileri yeni virüs varyantları ile devam etmekte olup, Ortaklığımızın finansal göstergeleri salgın öncesinin büyük ölçüde gerisindedir. Buna karşın çalışanlarımızın salgın süresince gösterdikleri fedakarlık ve özverili çalışma ile bu süreci birlikte başarıyla atlatacağımıza inancımız tamdır.

Covid-19’a karşı geliştirilen aşı uygulamalarının yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte tüm ülkelerde salgın kısıtlamalarının gevşetilmesine yönelik tedbirli adımlar ve iyimser öngörüler dikkate alınarak Yönetim Kurulumuz tarafından Hava-İş Sendikası Yönetimiyle değerlendirme yapılmıştır.

Yapılan değerlendirme neticesinde; 01.07.2021 tarihinden geçerli olmak üzere, ilk 6 aylık enflasyon oranı dahil olmak üzere toplam % 18,45 oranında ücret zammı yapılması hususunda mutabık kalınmıştır.

Bu süreçte gösterdiğiniz özverili çalışma için teşekkür eder, değişikliğin Ortaklığımıza ve siz değerli çalışanlarımıza hayırlı olmasını temenni ederiz.

Sağlıklı günler dileriz.

Genel Müdür (İnsan Kaynakları) Yardımcılığı

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

  1. Pandemi nedeniyle %30 indirilmiş maaşlara YILLIK toplam %18 zam yapılmış oldu. Bağımsız olduğunu iddia eden bir sitenin haberi veriş şekli bu olmamalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.