Türk Hava Yolları’nın kabin ekiplerine bir hafta içinde tümüyle dağıtılacağı söylenen yeni üniformaları ilk aşamada sadece ER (uzun menzilli) uçuşlarına giden personele dağıtılmaya başlanırken, planlama ve lojistik eksikliklerin yaşandığı ileri sürülüyor.

Diğer personele de bölüm bölüm dağıtılmaya başlandığı bildirilen ve önceden ölçü alınmasına, her üniformanın üzerinde kişinin kimliği ile sicil bilgisi yer almasına rağmen kabin ekibi birçok personele neredeyse aynı beden üniforma verildiği öğrenildi.

Üretici firmanın personele bedenine uygun olarak verildiği söylenen üniformalardan bedenine uygun olmayanların aynı alanda yeniden ölçüsü alınıp yenisinin gelmesini beklemesi, olmazsa depodan kendine uygun olanı seçmeleri istenirken, bazı personel de kendi aralarında değiştiriyor.

Onlarca kabin ekibi istirahat gününde üniformaları almak için dağıtım merkezinde sıra bekledikleri, sadece gömlekleri alabilmek için 3 saatten fazla bekledikleri kaydediliyor.

Kadın kabin memurlarının diğer bir sorunu ise çoraplarında yaşanıyor. Yeni üniformalara uygun seçilen çorap renginin her mağazada bulunamadığı, bu nedenle kolilerle getirilen çorapların dağırım merkezinde bedeli mukabili satıldığı kaydediliyor. Bir sebeple çarap alamayanları büyük mağduriyet yaşıyor.

Çoraplar ücretsiz verilmeli 

Kabin memurları ekip kıyafetlerinin vazgeçilmez unsuru olan ve piyasada 20 liraya satılan çorapların da kendilerine ücretsiz verilmesini istiyor.

Sendika temsilcileri nerede

THY markasının göklerdeki temsilinin çok daha etkileyici olacağı ifade edilen üniformaların personeli hele hele yaz sezonunda çok değerli olana zamanını, plansızlığa kurban etmenin, lamuouna yansıtılan vitrin görüntüsü ile hiç uyuşmadığı, bu plansızlık ve lojistik aksamalar karşısında Hava-İş ile Hava-Sen temsilcilerinin sessizliği ayrı bir eleştirisi konusu olarak değerlendiriliyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.