İstanbul-Manchester uçağını birbirine katan sarhoş yolcu İngiltere’de mahkemeye çıkartıldı.

Türk Hava Yolları’nın 1 Aralık’ta İstanbul’dan Manchester’a iş arkadaşının cenazesi için giden 40 yaşındaki Guy Lardinois isimli yolcu 30 bin feet irtifada uçak tuvaletinde sigara içerken yakalandı. Kendisini yakalayan kabin memuruna hakaret eden Lardinois kabin memurundan kendisine içki servisi yapmasını istedi.

guy-lardinoisSavcılığın iddianamesinde yer alan bilgilere göre sonrasında kabin memuru ile uçağın arka kısmından tekrar tartışan Lardinois hakaret ettiği kabin memuruna fiziksel saldırıda bulundu. Bunun üzerine olaya müdahale eden bir başka yolcu Lardinois’e müdahale etti.

Uçakta bulunan diğer kabin memurları Lardinois’in uçuş sonuna kadar güvenliği tehdit etmeyecek şekilde uçması sağladı. Yaklaşık 30 dakika sonra Manhester Havalimanı Terminal 1’e yanaşan TK1995 sefer sayılı uçağa gelen polis ekipleri Guy Lardinois’i tutukladı.

Türk Hava Yolları uçuşundaki davranışları nedeniyle suçlu bulunan Guy Lardinois’e 2 yıl ertelenmek üzere 6 ay hapis cezası ve 600 Pound para cezası verildi. Lardinois’in İngiltere’den ayrılmadan önce 115 Pound tutan mağdurun sağlık işlemlerinin bedelini 100 Pound değerindeki tazminatı ve 85 Pound değerindeki mahkeme masraflarını ödemesi gerekiyor.

menairrage_02

Mahkeme başkanı karardan sonra yaptığı açıklamada yaşananlar dolayısıyla uçakta bulunan diğer yolcular ve kabin memurunun yaşadığı korkunun nedeniyle zanlının suçlu bulunduğunu açıkladı.

Mahkeme sonrasında Lardinois’in avukatı müvekkilinin uçaktaki diğer yolcular ve kabin ekibinden özür dilemek istediğini açıkladı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.