Türk Hava Yolları (TK) ve Hawaiian Havayolları (HA), TK yolcularının Uzak Doğu noktaları üzerinden Türkiye ile Hawaii arasında daha rahat seyahat edebilecekleri bir Codeshare Anlaşması (kod paylaşımı) imzaladı.

Bu anlaşma ile Türk Hava Yolları, Hawaiian Havayolları’nın Honolulu’dan Japonya’nın Osaka noktasına icra etmekte olduğu haftalık 7 frekans tarifeli seferlerine ve Güney Kore’de Seul noktasına haftalık 5 frekans olarak düzenlediği tarifeli seferlerine kendi uçuş kodunu koyabilecektir.

Türk Hava Yolları İstanbul-Osaka v.v. hattında haftalık 7 frekans tarifeli sefer, İstanbul-Seul v.v. hattında ise haftalık 11 frekans tarifeli sefer icra etmektedir. Bu işbirliği kapsamında her iki taşıyıcı mevcut ortaklığını geliştirirken, modern ve cazip bir şehir olan İstanbul ile turistik önemi haiz Hawaii Adaları arasında yolculara benzersiz bir seyahat deneyimi sağlayacaklardır.

Codeshare Anlaşması’nın duyurusu TK ve HA yetkilileri tarafından San Francisco’da bir imza töreni ile yapılmıştır. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’ya, Türk Hava Yolları’nın Genel Müdür (Yatırım ve Teknoloji) Yardımcısı  Dr. Ahmet Bolat ve Pazarlama & Satış Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur refakat ederken, iki havayolu arasındaki işbirliğinin gelişmesinden dolayı duydukları büyük memnuniyeti ifade etmiştir. Başkan Aycı, “Türk Hava Yolları olarak, Hawaiian Havayolları ile Codeshare Anlaşması imzalanmasından çok memnunuz ve bu anlaşma sayesinde gelişen iki havayolu şirketi arasındaki işbirliğinin sonucunda, havayollarımızın birbirlerinin uçuş ağlarından yararlanmak sureti ile yolcularımıza daha fazla seyahat olanakları sunabileceğini düşünüyoruz” şeklinde  konuştu.

Hawaiian Havayolları CEO’su Mark Dunkerley ise “Daha fazla sayıda Türk Hava Yolları yolcusuna Hawaii misafirperverliğini, zamanında kalkış performansıyla ödüllü hizmetini ve İstanbul’dan adamıza yapacakları seyahatte servis kalitemizi tanıtmak için sabırsızlanıyoruz.”   dedi.

Kod paylaşımına konu olan seferler, ilgili ülke makamlarından gerekli izinler alındıktan sonra satışa açılacaktır. Havayolları ayrıca Codeshare Anlaşması’nın birbirlerinin New York John F. Kennedy Havalimanı’na icra etmekte olduğu seferler ile genişletilmesine dair değerlendirmeler yapmaktadır. 

Türk Hava Yolları Hakkında: 

1933 yılında 5 uçaktan oluşan filoyla kurulmuş olan Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları bugün 296 (yolcu ve kargo) uçaklık filosuyla, 235 uluslararası, 49 yurtiçi olmak üzere dünyada 284 noktaya uçan, 4 yıldızlı havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları, 2015 Skytrax değerlendirmesine göre 5. kez “Avrupa’nın En İyi Havayolu” ve üst üste 7. kez “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu” seçildi. Bunun yanı sıra, yine Skytrax tarafından 2010 yılında “Dünyadaki En İyi Ekonomi Sınıfı İkram” ödülüne ve 2013 yılında “En İyi Business İkram Servisi” ödülüne de layık görüldü. Skytrax anketlerinde 2014 yılında “En İyi Business İkram Servisi” ödülü ve 2015 yılında “Dünyanın En İyi Business Sınıfı Salon Hizmeti” ile “En İyi Business Havayolu Salonu” ile ödüllendirilmiştir. Daha fazla bilgi için Türk Hava Yolları’nın web sitesi ziyaret edilebilir: www.turkishairlines.com. 

Hawaiian Havayolları Hakkında:

ABD Ulaştırma Bakanlığı tarafından bildirildiği üzere, Hawaiian Havayolları geçtiğimiz 11 yıl içinde (2004-2014) zamanında kalkış performansında ABD taşıyıcılarının başında gelmiştir. Condé Nast Traveler, Travel + Leisure ve Zagat tarafından yapılan tüketici anketlerinin tümünde Hawaiian Havayolları Hawaii iç hatlarında hizmet veren tüm havayolları içinde ilk sırada yer bulmuştur. Süregelen hizmetinin 87. yılında Hawaiian Havayolları, Hawaii’nin en büyük ve en uzun süreli hizmet veren havayolu olmasının yanı sıra, ABD anakarasının başlıca turizm pazarlarından da en büyük yolcu hizmetini sağlayan havayoludur. Hawaiian Havayolları Japonya, Güney Kore, Çin, Avustralya, Yeni Zelenda, Amerikan Samoa’sı ve Tahiti’nin yanı sıra ABD’nin 11 önemli noktasından Hawaii’ye direkt ulaşım imkânı sunmaktadır. Hawaiian aynı zamanda Hawaii Adaları arasında günlük takriben 160 jet uçuşu ve genel toplamda günlük 200’den fazla uçuş imkânı sağlamaktadır. Hawaiian Havayolları, Hawaiian Holding Anonim Şirketi’nin bağlı kuruluşlarından biridir. İlave bilgi HawaiianAirlines.com. linkinde mevcuttur. Hawaiian hakkındaki gelişmeleri Twitter (@HawaiianAir) üzerinden takip edebilir ve Facebook sayfasını (Facebook page) beğenebilirsiniz. Medya araştırmaları için Hawaiian Havayolları’nın Basın Odası’nı (online newsroom) ziyaret edebilirsiniz.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.