Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaSivil HavacılıkTHY'den çalışanlara mesaj: "Bayrak taşıyıcısı Ortaklığımız tarafından yapılan duyuru ve bilgilendirmelere itibar...

THY’den çalışanlara mesaj: “Bayrak taşıyıcısı Ortaklığımız tarafından yapılan duyuru ve bilgilendirmelere itibar edilmesi en doğru yöntem”

THY’den çalışanlara gönderilen mesajda, “Hava-İş Sendikasıyla iletişim sorunu yaşandığını, çalışanların bayrak taşıyıcısı Ortaklığımız tarafından yapılan duyuru ve bilgilendirmelere itibar etmesi en doğru yöntem olacaktır.” denildi.

Mesaj şöyle;

Kıymetli Çalışma Arkadaşlarımız,

Temmuz ayı ücretlerinden yapılan Sendika üyelik/dayanışma aidatı kesintisine ilişkin bir önceki duyurumuzda ifade ettiğimiz üzere Temmuz maaşı aidat kesintileri, Sendika ile Ortaklığımız arasında mevzuata ve Sendika tüzüğüne uygun olarak yıllardan beridir süregeldiği şekilde uygulanmıştır. Malumunuz olduğu üzere, Sendika aidatları Sendika nam ve hesabına kesilmekte olup, bu kesintilerin hangi oranda ve hangi hesap yöntemiyle yapılacağı konusunda nihai karar ve takdir mercii Sendikadır.

Temmuz maaşı aidat kesintileri için ücret dönemi öncesinde, Sendika yetkilileri ile yapılan telefon görüşmesinde aidat kesintisi yapılmaması uygulamasına devam edilmesi dile getirildiğinde, Sendika tarafından üyelik/dayanışma aidatı kesintisi yapılması talebi iletilmesine karşın Sendikanın yerleşik uygulamasından farklı bir hesap yöntemi uygulanması yönünde Sendika tarafından Ortaklığımıza herhangi bir bildirim yapılmamıştır.

Diğer taraftan, tüm hesaplama ve ödemeye ilişkin banka transfer işlemlerinin tamamlandığı, yasal vergi ve sigorta kesintilerinin hesaplandığı ve bordroların yayınlandığı bir günde, ödemelerin yapılmasına saatler kala düzeltme yapmanın mümkün olmadığı bir noktada, önce Sendikanın internet sitesinde bir duyuru yayınlanmış, akabinde mesai saati sona erdikten sonra saat 17:58’de Ortaklığımızın Endüstriyel İlişkiler adresine duyurumuz ekinde yer alan yazı aşağıdaki e-posta ile gönderilmiştir. Sendikanın bu yeni hesap yönteminin, böyle bir zamanlama ile uygulanma imkanının olmadığı açıktır. Böyle bir iletişim yönteminin Sendikacılık ilkeleri ve iyi niyet kaideleri ile bağdaştırılmasının mümkün olmadığı değerlendirilmektedir.

Bahsi geçen konu, bazı internet mecralarında çarpıtılarak ve yine Ortaklığımıza saldırı vesilesi yapılacak şekilde yansıtıldığı için, aşağıdaki belgeyi yayınlamak zarureti hasıl olmuştur. Bu tür mecralarda Ortaklığımızın konuyla ilgili açıklamalarının görmezden gelinmesi, asıl amacın üyelerin ve çalışanların haklarının korunması için haber yapmak olmadığını düşündürmektedir.

Bu vesile ile hatırlatmak isteriz ki, siz değerli çalışma arkadaşlarımızın, bayrak taşıyıcısı Ortaklığımız tarafından yapılan duyuru ve bilgilendirmelere itibar etmesi en doğru yöntem olacaktır.

 

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Atatürk Havalimanı 30 Dakika Hava Trafiğine Kapandı

İstanbul'da gece saatlerinde Atatürk Havalimanı 30 dakika uçuş trafiğine kapatıldı, uçaklar Ankara, Antalya ,İzmir ve Çorlu Havalimanlarına yönlendirildi İstanbul'da gece etkisini gösteren yoğun tipi ve...

1 Milyon Yolcu Barajına Dayandı

Alanya Gazipaşa Havalimanı, 2014 yılına oranla yüzde 26 büyüdü. 2014 yılında 726 bin 201 olan yolcu sayısı 2015'te 912 bin 233 kişi olduAlanya Gazipaşa...

Benzer Haberler

Diyarbakır Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Diyarbakır Havalimanı’nın...

Emirates personeli, BAE’nin 75 yılın en şiddetli yağışında ‘insanlık dışı koşullarla karşı karşıya bırakıldı’ iddiası

Dubai'de tarihteki en kötü sel felaketinin ardından Emirates Havayolları, personeli için insanlık dışı koşulların...

İstanbul Havalimanı’ndaki spotter alanı yeniden hizmete açıldı

Havacılık veya uçak fotoğrafçılığı olarak tabir edilen "spotting" tüm dünyada hobi amaçlı icra edilirken...

Erzurum Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

Erzurum Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri...

Havalimanı yöneticileri yarının havalimanlarına hazır mı?

2024 yılında  havalimanları, havayolları ve taşınan yolcu sayısın 2019 trafik rakamlarına dönecek tahminleri yapılıyor....

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: ” Pegasus 2023 yılında 2 milyar doların üstünde hizmet ihracatını ülkemize kazandırdı”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’nin sadece 4 saatlik uçuş süresiyle Asya, Avrupa...

Amasya Merzifon Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

Merzifon Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri...

Depolanan A330, Havalimanında sökülmesi sırasında alev aldı

18 Nisan'da yaşanan olayda, depolanmış eski bir Cathay Pacific Airbus A330-300 (bilinen son tescili...