Türk Hava Yolları (THY) 29 Mart 2015 tarihinden itibaren Kahramanmaraş İstanbul Seferlerini günlük ikiye frekansa çıkarma kararı aldı.

Kahramanmaraş gazetesine konuşan Türk Hava Yolları yetkili, günde tek uçuş olarak gerçekleştirilen İstanbul Kahramanmaraş seferlerinin 29 Mart 2015 tarihinden itibaren günde iki sefer olarak gerçekleştirileceğini açıkladı. Yeni sefer düzenlemesi ile birlikte Türk Hava Yolları’nın Kahramanmaraş’a sabah ve akşam saatlerinde iki seferi bulunacak.

Kahramanmaraşlıların en büyük sıkıntıları arasında yer alan yurt dışı bağlantılı uçuşlar ile de uyumlu olarak planlanan yeni tarife ile birlikte Kahramanmaraş İstanbul seferi ile birçok yurt dışı uçuşa bağlantı sağlanabilir hale geliyor. Ancak Kahramanmaraş Havalimanı’nda gümrük hizmeti bulunmuyor olmasından dolayı yolcuların İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gümrükleme işlemi yapmaları gerekecek.

Talep olması durumunda geçici gümrük hizmetinin sağlanabilecek olmasından dolayı kısa süre içerisinde böyle bir kararın alınması yönünde bir beklenti ise Kahramanmaraşlılarda oluşmuş durumda.

Türk Hava Yolları Kahramanmaraş İstanbul Yaz Dönemi Uçuş Saatleri; 

İstanbul – Kahramanmaraş Sabah saat: 06.15

Kahramanmaraş – İstanbul Sabah saat: 08.35

İstanbul – Kahramanmaraş Gece saat: 20.30

Kahramanmaraş – İstanbul Gece saat: 22.55

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.