Türk Hava Yolları (THY), kredi derecelendirme kuruluşları Moody’s ve Standart&Poors’un ”THY’nin uzun vadeli kredi notu” na ilişkin değerlendirmesiyle ilgili KAP’a bir açıklama gönderdi.

THY’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği “Kredi Derecelendirmesi”  konulu açıklamasında şu ifadeler yer aldı.

“Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s 20.07.2016 tarihinde Ortaklığımızın uzun vadeli kredi notunu Ba1 seviyesinden Ba2 seviyesine çekmiş ve görünümünü negatif olarak belirlemiştir. Bu değişiklik ile birlikte Ortaklığımızın 2015 yılında ihraç etmiş olduğu Ekipman Teminatlı Geliştirilmiş Kredi Sertifikaları’nın notları da revize edilmiş, USD ve JPY cinsi Class A kredi sertifikalarımızın notu A2’den A3’e, JPY cinsi Class B kredi sertifikamızın notu ise Baa2’den Baa3’e çekilmiş, ilgili sertifikaların görünümleri de negatif olarak belirlenmiştir.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P 15.07.2016 tarihinde Ortaklığımız uzun vadeli kredi notunu negatif görünümlü olarak  BB’den BB-‘ye düşürmüş, USD cinsi Ekipman Teminatlı Geliştirilmiş Kredi Sertifikaları’nın notunu da BBB+ dan BBB’ye çekmiş, görünümünü durağan olarak belirlemiştir. 

Her iki rating kuruluşunun ilgili mektubunu ekte bilgilerinize arz ederiz.”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.