Türk Hava Yolları tarafından, 10 Mart tarihinde gerçekleştirilen TK01 sefer sayılı İstanbul-New York uçuşunun türbülansa girmesi nedeniyle yaralanan yolcular ve kabin ekibi hakkında açıklama yapıldı.

Türk Hava Yolları tarafından güncel duruma ilişkin yapılan açıklama;

Türk Hava Yolları’nın 9 Mart tarihli TK01 sefer sayılı İstanbul (IST) – New York (JFK) uçağı, New York meydana inişinden 40 dakika önce öngörülemeyen ve şiddetli bir türbülansa girdi.

İstanbul’dan 326 yolcu ve 18 kişilik uçuş ekibi ile hareket eden Boeing 777 tipi uçak yaşanan türbülans sonrası Pazar gecesi Türkiye saati ile 02:30 sularında New York John F. Kennedy havalimanına inişini güvenli şekilde gerçekleştirdi.

Uçakta bulunan 28 yolcu ve 2 kabin personeli, türbülansın etkisiyle oluşan hafif yaralanmalar nedeniyle hastaneye sevk edildi. Sağlık kontrolleri yapılan 28 yolcudan, ilk kontrollerde 18’i daha sonra ise 9’u tedavilerinin ardından taburcu edildi. Şu an 1 yolcu ve 1 kabin memurunun tedbir amaçlı sağlık gözetimleri sürmektedir.

Uçuş ve yolcu güvenliğini her zaman ön planda tutan Türk Hava Yolları, yaşanan olay nedeniyle büyük üzüntü duymakta ve tüm gereklilikleri yerine getirmek için durumu yakından takip etmektedir.

Saygılarımızla

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.