Alman medyasına konuşan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, şirketin Boeing 777X ile ilgilendiğini ve filoda Airbus 380 bulunmayacağını söyledi.

Ekşi “Geçen hafta A321 XLR ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Airbus da İstanbul manzaralı  reklam yapıyor. Bu, filonuza mantıklı bir katkı olur mu?” sorusunaBu tür hedeflere ulaşmakta zorluk çekmiyoruz. Şu anda Boeing 737 Max ile Afrika’da çeşitli ülkelere uçuyoruz. Ancak Airbus XLR ilginç bir uçak olmaya devam ediyor ve ne gibi faydalar sağlayabileceğine bakıyoruz.” yanıtını verdi.

B787 uçak teslimatlarında yaşana gecikmelerin filo planlarını aksattığını vurgulayan Ekşi, “Boeing’in, uçakları bu yıl içinde teslim etmesini bekliyoruz, aksi takdirde maddi kayıplar yaşarız.” dedi.

“Lufthansa ile Sun Express’teki ortak girişimden memnun musunuz?” sorusunu yanıtlayan Ekşi, “İlişkimiz iyi. Sonuçta biz memnunuz. Elbette her ailede bir takım sürtüşmeler var ama genel olarak biz memnunuz.” ifadelerini kullandı.

Ukrayna savaşı sırasında Ukrayna’da 49 Ukraynalı çalışan bulunduğunu, savaş başlayınca hepsini aileleriyle birlikte İstanbul’a ya da Antalya’ya götürdüklerini ve 2 ay  süreyle otellere yerleştirdiklerini ifade eden Ekşi, maaşlarının tamamının ödendiğini ve daha sonra diğer Avrupa ofislerine yerleştirdiklerini aktardı.

Talep olmasına rağmen Rusya’ya tarifeli uçuş sayısının artırılmayacağını, ancak charter seferlerin artırıldığını kaydeden Ekşi,” Bunun sebebi ülke ekonomisinin dolayısıyla turizm sektörünün desteklenmesi “dedi.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.