Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

THY’yi Başsavcılığa Şikayet Ettiler

Hava İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi ihlalleriyle ilgili bir açıklama yaptı.

Hava İş Sendikası tarafından konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, Türk Hava Yolları’nın Bakırköy Cumhuriyet Savcılığına şikayet edildiği duyurularak, “Ekip Planlama Yöneticilerinin ısrarla Toplu İş Sözleşmesini ve Protokolü hiçe sayarak, sendikayı ve çalışanları zorda bırakmayı adeta kendilerine görev edindikleri” ifade edildi.

Açıklama Şöyle:

Değerli Üyelerimiz,

Bildiğiniz üzere, şirket tarafından 01/01/2017 tarihinden beri FTL bahanesiyle Toplu İş Sözleşmesi ihlalleri gerçekleştirilmektedir. 29/05/2017 Tarihinde her birine ayrı ayrı noter vasıtasıyla gönderdiğimiz ihtarname ile Ekip Planlama Başkanlığı Yöneticilerine, bu ihlallere devam etmeleri durumunda haklarında suç duyurusunda bulunacağımızı hatırlatmıştık.

14/07/2017 Tarihinde yapılan Protokolle de üyelerimizin birçok hakkını yeniden koruma altına aldık. Buna rağmen Ekip Planlama Yöneticileri ısrarla Toplu İş Sözleşmesini ve Protokolü hiçe sayarak, sendikamızı ve çalışanları zorda bırakmayı adeta kendilerine görev edinmişlerdir. Bu nedenle dün itibariyle (08/09/2017) Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına Ekip Planlama Yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunarak dava açtık. Buna ilişkin dava dilekçemizi de ekte siz değerli üyelerimize sunuyoruz.

Toplu İş Sözleşmesi ve Protokoller tam anlamıyla uygulanana kadar her türlü mücadeleyi vermeye devam edeceğiz.

Üyelerimize saygıyla duyururuz.

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR