Yapılması planlanan yeni Tokat Havalimanı için sürdürülen Kamulaştırma çalışmalarının önemli bir aşamasına gelindi.

Tokat’a yapılması planlanan yeni havalimanı için kamulaştırma sahası içinde kalan arazilerin hak sahipler ile karşılıklı pazarlık görüşmelerine başlanıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nden Tokat’a gelen 5 kişilik heyet Tokat Havalimanı’nda karşılıklı görüşmeler yaparak projenin hayata geçirilmesi için çalışmalarına başladı.

image2

Projesinde yapılan değişiklik ile pist uzunluğu 2 bin 500 metreden 3 bin 500 metreye çıkarılan yeni Tokat Havalimanı için başlatılan kamulaştırma sürecinde bölgedeki arazi sahipleri ile pazarlıklar 30 Mayıs itibarıyla başladı. Yaklaşık bin 200 hak sahibi ile 30 Mayıs 2016 ile 3 Haziran 2016 tarihleri arasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Alt Yapı Yatırımlar Genel Müdürlüğü’nden Tokat’a gelen ekip pazarlık için masaya oturdu.

Bu süreçte hak sahiplerine konuyla ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından gönderilen tebligatlar hak sahiplerinin eline ulaşmaya başladı.

image3

Alt Yapı Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı Vekili Erhan Ümit Ekinci imzasıyla hak sahiplerine gönderilen tebligatta toplantının Tokat Havalimanı İdari Binada yapılacağı bilgisine de yer verildi. 30 Mayıs 2016 ile 3 Haziran 2016 tarihleri arasında 5 gün boyunca sürecek pazarlık çalışmalarında hak sahiplerine ayrı ayrı saatler verildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tokat Havalimanı Müdürü Yücel Besim Aladağ, “Hak sahiplerine tebligat yapıldı. Toplantıların sona ermesiyle inşallah satış işlemleri gerçekleşecek” dedi. Yeni Tokat Havalimanı’nın arazilerinin kamulaştırılması için 28 milyon lira ödenek ayrılmış durumda.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.