CEZİRE HAVAYOLLARI'NA AİT UÇAK BOMBA İHBARI ÜZERİNE TRABZON'A ACİL İNİŞ YAPTI

Bu sabah Kuveyt’ten havalanan Cezire Havayollarına ait bir uçak hakkında bomba ihbarı yapılması üzerine şirkete ait uçaklar acil iniş gerçekleştirdi. Bir uçağın da Trabzon Havalimanı’na iniş yapması üzerine özel harekat polisi inceleme başlatırlen havalimanı da geçici olarak kapatıldı.

Konuyla ilgili Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu açıklamalarda bulundu.

Ustaoğlu şöyle konuştu;

Kuveyt Havayolları genel merkezine yapılan bir ihbarda bir uçağa bomba konulduğu söyleniyor. Uluslararası kurallar gereği havada olan Kuveyt Havayollarına ait tüm uçaklara bildirilerek uygun yerelere inişler sağlanıyor. Bizde de Kuveyt’ten havalanarak Trabzon’a gelecek olan CZR314 sefer sayılı Kuveyt Havayollarına ait uçak 11.10 civarında Trabzon Havalimanı’na iniş yaptı. Güvenlik birimlerimiz tarafından uçak güvenli alana alınarak detaylı arama yapıldı. Uçakta 51 yolcu ve 6 mürettabat vardı. Onların tahliyeleri gerçekleştirildi. Şu an yolcuların bagajlarının detaylı aranma işlemleri yapılıyor.  Havalimanında uçuşun durdurulması söz konusu değil. Kısaca şu an uçağımız güvenli bölgede aranması tamamlanarak uçuşuna devam edecek.

Kuveyt’e ait tüm uçaklara bu ihbar yapıldı ve tüm uçaklarda gerekli güvenlik önlemleri alındı. Sadece Trabzon’a ait bir durum değil. Havada bulunan tüm Kuveyt Havayollarına ait uçaklarla ilgili bir durum.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.