Türk Hava Yolları (THY), Rusya’daki en büyük bilet satış ağına sahip TCH ve Sirena Travel ile işbirliği anlaşması imzalayarak Rusya’daki yolcu sayısını yüzde 10-15 artırmayı hedefliyor.
Moskova’da gerçekleşen imza töreninde THY adına Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur ve Kurumsal Pazarlama ve Dağıtım Kanalları Başkanı Mert Dorman yer alırken Rus tarafında ise TCH Başkanı Mikhail Baskakov ve Sirena-Travel Müdürü İlia Engels anlaşmaya imza attılar.

İmza töreninde konuşan Ahmet Olmuştur,  Rusya’da sahip olduğu sistem üzerinden günlük 40 bin uçuş ve 17 binin üzerinde satış kanalına sahip olan Sirena-Travel ve TCH ile yaptıkları anlaşmanın Rusya’daki mevcut 2 milyonun üzerindeki yolcu sayısını ilk etapta yüzde 10-15 oranında arttıracağını belirterek, “Türk Hava Yolları dünyada en çok ülkeye uçan 124 ülkeye operasyon yapan bir havayolu şirketi haline geldi. Rusya’da bizim için müstesna bir pazar, çünkü uçmuş olduğumuz nokta, şehir sayısı anlamında bizde ilk üçte yer alan bir ülke. Bizim için çok önemli bir pazar. Bizim bugün Rusya’da 10 noktaya seferimiz var. Özellikle bugün yaptığımız anlaşmanın Moskova ve St. Petersburg dışında sefer yapmamızı ön görüyor.Tabi baktığımız zaman tüm Rusya çerçevesinde 16 milyonluk pazara ulaşma şansımızı artırıyor. Biz ilk etapta yüzde 10-15 arasında artış bekliyoruz. Bunu gördüğümüz zaman planlarımızı ona göre yapacağız. Biliyoruz ki dünyanın en çok aktarma merkezi olarak servis sunan merkez İstanbul. Dolayısıyla biz Rus yolcularımıza hem yurtdışına hem de Rusya’ya varmak isteyenleri en iyi bağlantılarla taşımak istiyoruz.

Oralardaki satış potansiyelini artırmamız için bu anlaşmayı yapmamız gerektiğini biliyorduk.
Bu vesileyle iyi bir haberimiz daha var; Antalya – St. Petersburg arasında günlük tarifeli seferlere yakın zamanda başlıyoruz.” dedi.
İmza törenine Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar’ın yanı sıra THY Rusya Genel Müdürü Turan Yardımcı, Rusya’daki bazı tur operatörleri ve havalimanı temsilcileri de katıldı.
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.