Türk Hava Yolları’nın Amerika kıtasındaki 15. uçuş noktası; Atlanta.

Küresel taşıyıcının Amerika Birleşik Devletleri’nde sefer sağlayacağı 9. destinasyon olan Atlanta’ya direkt uçuşlar, 16 Mayıs itibariyle başladı.

Türk Hava Yolları’nın, Amerika kıtasında Buenos Aires, Sao Paulo, Panama, Bogota, Toronto, Chicago, Houston, Los Angeles, New York, Washington, Boston, Montreal, San Francisco ve Miami’nin ardından uçuş sağlayacağı 15. nokta olan Atlanta’ya seferler, 16 Mayıs’tan itibaren haftanın her günü karşılıklı olarak icra edilecek.

Türk Hava Yolları, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 9. ağ geçidi Atlanta hat açılışıyla birlikte ülkede sergilediği istikrarlı ivmeyi, transfer merkezi İstanbul üzerinden tek aktarma ile 115 ülkede 289 destinasyona sağladığı haftalık 70 sefer sayesinde korumaya devam ediyor.

Atlanta_2

Atlanta hat açılışını yorumlayan Türk Hava Yolları’nın Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur; “Türk Hava Yolları, süreklilikle geliştirdiği ürün ve hizmet çeşitliliği, hayata geçirdiği stratejik yatırımlar ve hız kesmeden genişlettiği uçuş ağı sayesinde bugün dünyanın önde gelen havayollarından biri. Geniş uçuş ağımıza dâhil ettiğimiz bu önemli nokta eminiz ki, yolcuların dünyalarını genişletmeyi amaç edinmiş markamızı bu noktada daha da güçlendirecek.” dedi.

Atlanta_3

İstanbul’dan, Georgia eyaletinin başkenti Atlanta’ya, hatta özel lansman ücretleriyle seyahat edilebilir. Ayrıca, Miles&Smiles üyeleri Atlanta hattında, 31 Ekim 2016 tarihine kadar %25 mil indirimli ödül biletle seyahat edebilir, uçuş sınıflarını yükseltebilir ve satın aldıkları biletler üzerinden %25 fazla mil kazanabilirler.*

Atlanta’ya ait tarifeli uçuş saatleri;

Uçuş No. Günler Kalkış Varış
TK 031 Haftanın tüm günleri IST 14:05 ATL 19:05
TK 032 Haftanın tüm günleri ATL 22:45 IST 16:40 +1

*Tüm saatler lokaldir.

Türk Hava Yolları, ücret ve uçuş tarifeleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere www.turkishairlines.com web sitesinden, 444 0 849 numaralı Çağrı Merkezi’nden
veya satış ofislerinden ulaşılabilir.

Geçtiğimiz yüzyılın son çeyreğinde sergilediği büyük gelişimle, bugün önemli bir endüstri ve kültür merkezi olarak anılan Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri’nin 9. büyük şehri olmakla birlikte, Georgia eyaletine de başkentlik yapıyor.

Atlanta 4

Ülke geneline ait sıralamada 10.luğa sahip olan Atlanta ekonomisi, Coca-Cola, UPS ve CNN gibi dünyaca ünlü şirketlerin merkezlerine de ev sahipliği yapıyor.

Atlanta, endüstri merkezi olmasının yanı sıra ülkenin en önemli kolejlerinden biri olan GATECH (Georgia Institute of Technology) sebebiyle de uluslararası öğrenciler için önemli bir eğitim merkezi olma özelliği taşıyor.

Şehrin coğrafi avantajından hareketle, yoğun yolcu trafiği sayesinde 2000 yılından bu yana dünyanın en işlek havalimanı seçilen** Hartsfield-Jackson Atlanta Enternasyonal Havalimanı çevresi ve büyük metropolitan bölgesi, uluslararası birçok şirketin Amerika merkezine ev sahipliği yapmakta.

Merkezi etrafında yapılanmış çok sayıda atraksiyonu ziyaretçilerine sunan şehirde; ‘Coca-Cola Müzesi’, sinema tarihinin kült yapımı; ‘Rüzgâr Gibi Geçti’ filminin 1939 yılında gerçekleştirilen prömiyerine sahne olan meşhur ‘Fox Tiyatrosu’, ‘CNN Stüdyosu’ ve ‘İnsan Hakları Merkezi’ gibi önemli yapılar da yer almakta. Bunların yanı sıra açık hava meraklıları için de, ‘Atlanta Hayvanat Bahçesi’, ‘Botanik Bahçe’ ve ‘Stone Mountain Park’ında keyifli vakit geçirmek gibi pek çok alternatif de mevcut. Ayrıca, Martin Luther King ve ‘Gone With The Wind’ yazarı Margaret Mitchell’in evlerini ziyaret etme imkânını da elde edebilecek eyalet başkenti ziyaretçileri için bir diğer görülmesi gereken yer ise, ‘Jimmy Carter Başkanlık Kütüphanesi’.

*    Türk Hava Yolları bu konuda değişiklik yapmak hakkını mahfuz tutmaktadır.

** Airports Council International (ACI) tarafından rutin duyurulan ve yıl içerisinde hizmet verilen toplam yolcu sayısı göz önünde bulundurularak oluşturulan liste.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.