“Türk Hava Yolları Bingöl’ü Önemsemeli”

0

İstanbul-Bingöl uçağı 4 saat rötar yaptı. Vatandaşlar, haftanın en az 1 gününde tekrarlanan uçak arızalarına tepki gösterdi.

Bingöl’de tek uçak firmasının hizmet vermesi rekabet ortamı yaratmadığı için vatandaşlar, hizmeti kalitesiz ve pahalıya alıyor. Konu hakkında düşüncelerini ifade eden Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaarslan şunları söyledi: “03 Ağustos 2017 Perşembe günü Atatürk Havalimanı’ndan Bingöl’e 14:30’da hareket etmesi gereken uçak arıza nedeniyle 15 dakika sonra havalandı. Daha sonra arızanın tekrarlanması nedeniyle Ankara’ya zorunlu iniş yaptı. 3 saat 55 dakika onarımdan sonra Bingöl’e hareket etti. Bingöl’de uçağın gelişini bekleyen İstanbul, İzmir ve özellikle yurt dışına gitmekte olan yolcular çoluk çocuklarıyla mağduriyet yaşarken Bingöl Havalimanı yetkilileri ve çalışanları da inanılmaz sıkıntı yaşadı.

Vatandaşların haklı tepkilerine maruz kalan yetkililer, çözüm arayıp durdular. Ve başardılar.

Bir havalimanına iniyorsunuz ve bagajınız gelmemiş. Nedeni; uçağın küçük oluşu ve bagajların uçaktan indirilişi ve hatta havanın sıcak olmasından dolayı yakıtın yarısının boşaltılması… Bu o an bulunduğu havalimanının değil, uçağın bağlı olduğu şirketin sorumluğundadır.”

Fiyatların düşmesini, farklı firmaları gelmesini istiyoruz

“Biz STK Temsilcileri olarak; yolcu haklarının bu kadar göz göre göre çiğnenmesi bizim sessiz kabullenişimizden olmalı düşüncesindeyiz. Diğer illere havalanan uçakların standartlara uygun, lüks uçaklar olduğunu gördükçe ve bu uçaklarla bizzat bizler bağlantılı uçuş yaparken, bunu düşünmeden geçemiyoruz. Haftanın en az bir gününde defalarca tekrarlanan arıza ve rötar durumunu kamuoyuna taşınması gerekliliğini gördük. 

Bizler vatandaşlarımızın bize ilettiği sorunlar doğrultusunda; İstanbul’a giden Bingöl yolcularının büyük bir kısmının yoğun talebinden dolayı Sabiha Gökçen Havalimanı’na da sefer konulmasını, uçak bilet ücretlerinin çok yüksek olduğundan dolayı aşağı çekilmesini, rekabetin artmasından dolayı standartların daha iyi olacağı düşüncesiyle diğer şirketlerin de açılmasını, daha yeni ve lüks uçakların Bingöl’e yollanmasını talep ediyoruz.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.