Türk Hava Yolları filosunda bahar hareketliliği yaşanıyor, kış döneminde depolanan uçaklar bir bir filoya katılırken yeni uçaklar da filoya ekleniyor.

Kış döneminde filosunun bir kısmını yere indiren Türk Hava Yolları, baharın gelmesiyle birlikte filosunun uykudaki üyelerini yeniden uyandırıyor. Farklı meydanlarda bulunan uçaklar bir bir İstanbul’a bakım dönüp bakım sonrası filoya katılırken yeni üyelerde filoya dahil oluyor. Son olarak 24 Mart’ta TC-JIO filoya dönüş için Antalya’dan İstanbul’a dönerek bakıma girdi.

Türk Hava Yolları’nın geniş gövdeli uçak filosunun önemli üyeleri olan A330-200 ailesinin üyeleri TC-JNA / JNB / JNC / JND / JNE kabin ve koltuklarındaki yenileme yapılacağı gelen bilgiler arasında. Bu yıl Türk Hava Yolları’nın uzun menzilli hatlarda kurtarıcısı olan uçakların yeni kabin, koltuk ve kabin içi eğlence sistemleri ile donatılması bekleniyor.

FİLONUN YENİ KUŞU TC-LOC

Yerdeki uçaklar bir bir havalanırken son olarak Interpid şirketinden kiralanan yedi uçaktan dördüncüsü olan TC-LOC bakım ve kabin düzenlemeleri sonrasında Türk Hava Yolları filosuna katılmak üzere İstanbul’a uçtu.

Japon düşük maliyetli hava yolu Skymark için üretilen uçak firmanın batmasına üzerine teslim edilemeden kiralama şirketine geçmişti.

KÜÇÜKLER FİLODAN AYRILIYOR

Türk Hava Yolları’nın yerdeki uçakları bir bir filoya dönerken bazı uçaklar ise filodan çıkmaya hazırlanıyor. Türk Hava Yolları filosunda TC-JAI tescili ile uçuşlarını yapan A320 tipi uçak Güney Kıbrıslı Cobalt Hava Yolları için hazırlanırken filonun en küçükleri A319’lar da Pakistan yolunda.

Pakistanlı Shaheen Air için hazırlanan TC-JLP tescilli uçağın ardından TC-JUA/JUB/JUD tescil sıralı uçakların da aynı hava yoluna teslim edilmesi bekleniyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.