Türk Hava Yolları Genel Müdür (Mali) Yardımcısı Doç. Dr. Murat Şeker geleneksel hale gelen, “Türkiye’nin En Etkin 50 CFO” araştırmasında Türkiye’nin en başarılı 50 CFO’su arasında gösterildi. Bayrak taşıyıcı havayolunun başarılı yöneticisi ödülünü 26 Ekim 2022 günü İstanbul’da düzenlenen törenle aldı.

Ödüllerin belirlenmesinde Fortune listesinde yer alan şirketler ve bu şirketlerin cirosal gücü, karlılık oranları, büyüme hızı ve çalışan sayılarına dikkat ediliyor. Listeye giren şirketlerde görev yapan CFO’ların kariyer süreçleri, sektörde ortaya koydukları farklılıklar ve finansal çalışmalarında hayata geçirdikleri işler titizlikle inceleniyor. Araştırma sonucuna göre finansal başarıları en etkin olan 50 kişi etkinlikte bir araya geldi, liderler konuşmalarında zorlu dönemlerde başarılı şekilde şirketlerini nasıl yönlendirdiklerini ve karlılığa önemli ölçüde etkilerinin olduğunu belirtti.

Türk Hava Yolları’nda 7 yıla yakın bir süredir Genel Müdür (Mali) Yardımcısı olarak görev yapan ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Murat Şeker elde ettiği başarı ile ilgili; “Türkiye’nin bayrak taşıyıcı şirketinin bir üyesi olarak bu ödüle layık görülmek beni olukça mutlu ediyor. Biz çok güçlü ve büyük bir aileyiz zor günde kenetlenip güzel günler için birlikte çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Pandemi sonrasında gösterdiğimiz finansal yönetim açısından global havayollarının gıpta ile baktığı bir performans sergiledik. Bu ödülü tüm Türk Hava Yolları çalışanları adına aldım. Büyümekte ve gelişmekte olan ülkemiz ve Türk Hava Yolları’mızın küresel ekonomiden aldığı payı ve varlığını güçlendireceğimizden eminim” dedi.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.