Türk Hava Yolları, kurumsal sadakat programı Turkish Airlines Corporate Club kapsamındaki kurumsal, ticari, KOBİ müşterilerine UATP ödeme sistemini, Yapı Kredi iş birliği ile hizmete sunuyor.

Türkiye’nin en değerli markalarından Türk Hava Yolları ve Yapı Kredi, sadece seyahat harcamalarında kullanılan dünyanın ilk kartlı ödeme sistemi  UATP için güçlerini birleştirdi. Türk Hava Yolları’nın kurumsal müşterilerine yönelik sadakat programı Turkish Airlines Corporate Club’a üye firmalar, bundan böyle Yapı Kredi ayrıcalığı ile “Turkish Airlines Corporate Club Kartı” kullanarak pek çok imkândan yararlanabilecek.

Dünyada UATP Kart çıkarmaya yetkili havayolu şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları’nın söz konusu kart için açtığı ihaleyi, Türkiye kredi kartı pazarının 29 yıldır lideri olan Yapı Kredi kazandı. Buna göre, Yapı Kredi, Türk Hava Yolları’nın çıkarmaya yetkili olduğu UATP kartı Türkiye pazarında World Business karta bağlı bir sanal kredi kartı olarak sunacak. Turkish Airlines Corporate Club üyesi firmalar “Turkish Airlines Corporate Club Kart ile ücretsiz taksit, biletlerde indirim, , ilave bagaj, özel yolcu salonu kullanım hakkı 260’dan fazla hava yolundan bilet alımı gibi hizmetlerden yararlanabilecek.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker AYCI ile Yapı Kredi CEO’su Faik AÇIKALIN’ın evsahipliğinde düzenlenen basın toplantısında konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler paylaşıldı.

İlker AYCI; “1933 yılında kurulduğunda sadece Türkiye içinde İstanbul, İzmir, Ankara ve Adana havalimanları olmak üzere 4 destinasyona sefer düzenleyen Türk Hava Yolları bugün 120 ülkede 299 (302 havalimanı) destinasyona sefer gerçekleştiren, dünyada en fazla ülkeye ve en fazla dış hat noktasına sahip havayolu şirketi konumuna ulaştı.

Türk Hava Yolları 2005-2016 döneminde yıllık ortalama %14,7’lik yolcu sayısı artışı ile dünya ortalamasından 3 kat fazla artış sağlamıştır.

Türk Hava Yolları olarak 2009 yılında kurumsal müşterilerimize yönelik sunmaya başladığımız “Turkish Airlines Corporate Club” sadakat programı kapsamında 10.000’nin üzerinde üyeye ulaşmış durumdayız.

Havacılıkta kurumsal sadakat programını ülkemizde ilk defa başlatan ve dünyanın en avantajlı programlarından biri olan Turkish Airlines Corporate Club ile üyelerimize özel indirimler, özel bagaj avantajları, ücretsiz bilet/upgrade hakkı ve dış hat uçuşlarda ücretsiz özel yolcu salonu kullanım hakkı başta olmak üzere birçok avantaj sunmaktayız.

Bayrak taşıyıcı konumumuzun verdiği sorumlulukla artan rekabete ve gelişen teknolojiye ayak uydurmak adına UATP özellikli kartı kurumsal müşterilerimizin kullanımına sunmaya karar verdik.

UATP ödeme sistemini Türkiye’nin en köklü bankaları arasında yer alan ve Kıta Avrupası’nın en büyük kart programına sahip olan Yapı Kredi’nin World markası ile beraber pazara sunuyoruz. Bu işbirliğinde Yapı Kredi’nin 27.10.2014 tarihinde yapılan ihalede en iyi teklifi vermiş olması ve World’ün Ticari Kartlarda %32 alacak bakiyesi pazar payı ile Türkiye’de açık ara lider olması etkili olmuştur.

UATP ödeme sistemi, Türkiye’de faaliyet gösteren Turkish Airlines Corporate Club üyelerimize Turkish Airlines Corporate Club Kart adı altında kredi kartı ve ön ödemeli özellikleriyle sunulacaktır. Bu kart ile beraber Corporate Club programının kapsamını geliştiriyoruz. Mevcut avantajlarımıza ek olarak, tarifeli iç hat ve dış hat seferlerimizde de Turkish Airlines Corporate Club Kart ile birlikte indirim sunmaya başlıyoruz. Ayrıca Yapı Kredi, kurumsal müşterilerimize fayda sağlayacağını düşündüğümüz uçuş harcamalarına ücretsiz taksitlendirme imkanı sunacaktır.

Bu ürün ile birlikte Türkiye pazarına seyahat yönetimi algısını getirmeyi hedefliyoruz. Turkish Airlines Corporate Club Kart ile kart sahibi üyelerimiz, kendilerine gönderilecek aylık seyahat yönetim raporlarıyla uçuş harcamalarını daha etkin takip edebilecekler. Ayrıca kartlar departman ve proje bazında çıkartılabileceğinden seyahat maliyetlerinin de detaylı kontrolüne olanak sağlayacak.” dedi.

Faik AÇIKALIN da, anlaşmanın ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlayacağını belirterek, “Kartlı ödeme sistemlerini Türkiye ile tanıştıran Yapı Kredi olarak, yıllardır pazarın gelişiminde başrol oynuyoruz. Bununla da kalmıyor, sektörümüzün geleceğini ürettiğimiz yeniliklerle şekillendiriyoruz. Kredi kartları pazarında 29 yıldır liderliğimiz sürüyor. Toplam kredi kartı kullanımında olduğu gibi, ticari kredi kartları alanında da liderlik bayrağını taşıdığımızı vurgulamak istiyorum. Yapı Kredi World Business kart ile, ticari kart alacak bakiyesine göre yüzde 32’lik pazar payı ile açık ara sektör lideri konumundayız.” dedi.

Türkiye’de ilk örnek: Turkish Airlines Corporate Club Kart

Turkish Airlines Corporate Club üyesi firmalara, Yapı Kredi’nin ayrıcalıklı dünyasını sunmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Açıkalın, şu bilgileri verdi: “Türk Havayolları ile bir süredir üzerinde çalıştığımız, Türkiye’de bir ilk olmasının yanısıra,  her anlamda stratejik öneme sahip bu projenin, hem ülkemiz ekonomisine büyük katkılar sağlayacağına hem de hedeflerimize ulaşmak yolunda faydalı olacağına yürekten inanıyorum. Atacağımız imzalarla Yapı Kredi’nin ülkemiz bankacılık sektöründeki ilklerine bir yenisini daha eklemiş oluyoruz. Bu imza ile, ülkemizde, Türk Hava Yolları ile birlikte UATP sistemine entegre olan ilk ve tek banka Yapı Kredi oluyor. “Türkiye’nin en havalı ticari kartı” Turkish Airlines Corporate Club Kartı müşterilerine pek çok fayda sağlıyor. Yapı Kredi olarak bu kartla, sunduğumuz ayrıcalıkları önümüzdeki dönem daha da ileriye taşıyacağız ve çeşitlendireceğiz. Böylelikle ülkemiz ekonomisinin gerçek itici gücü firmalarımıza seyahat maliyetlerini azaltma ve kontrol etme noktasında daha büyük bir destek sunacağız. Yapı Kredi’nin kurumsal, ticari ve KOBİ müşterilerinden oluşan hali hazırdaki 400 bin ticari kart kullanıcısı, bugünden itibaren tüm şubelerimizden bu ürüne sahip olmak için kolayca başvurabilecek. Bu ürün ve faydası elbette mevcut Yapı Kredi müşterileri ile sınırlı değil. Mevcut müşterilerimizin yanı sıra kurumsal firmalardan esnafımıza kadar tüm ticari işletmelerimizin de bu ürünü almak ve Yapı Kredi ailesinin bir ferdi olmalarını sağlamak için başvurularını bekliyoruz. Bu iş birliğiyle kartlı ödeme sistemlerindeki liderliğimizi, kurumsal, ticari ve KOBİ müşterilerine yönelik bu yeni ürünle daha da güçlendiriyoruz. World Business kart imkanlarına Turkish Airlines Corporate Club Kart’ın seyahat ayrıcalıkları da eklenecek ve müşterilerimiz hem harcama hem de takip ve raporlama konusunda benzersiz bir ticari faydaya kavuşmuş olacaklar. Böylece Türk Hava Yollarının seyahat ayrıcalıklarına ek olarak World Business kartın faydalarından da yararlanabilecekler ve tüm dünyada güvenle harcamalarını yönetebilecekler. Türk Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlker Aycı nezdinde tüm Türk Hava Yolları ekibine ve Yapı Kredi’de bu projeye emek veren çalışma arkadaşlarıma bu projeyi bugünlere getirdikleri için teşekkür ediyorum. Eminim, Turkish Airlines Corporate Club Kartı örnek bir özel sektörler arası  işbirliği olarak önümüzdeki dönemde hızla gelişecek ve kendi örnek başarı hikayesini çok kısa zamanda yazacak.  Atacağımız imzaların her iki kuruma ve en önemlisi ülke ekonomisine hayırlı olmasını diliyorum.”

UATP Başkanı ve CEO’su Ralph Kaiser, bu iş birliğine ilişkin olarak; “Turkish Airlines Corporate Club Kart’ın ana fikri, şirketlerin seyahat masraflarından tasarruf etmeleri için işletmeler için çok yönlü ve sağlam bir ürün oluşturmaktı. Bu bağlamda Türk Hava Yolları, bu ürün ile birlikte karlılığını artıracak ve kurumsal müşterilerine pek çok fayda sağlayacak şekilde kendini konumlandırıyor.” dedi.

Türk Hava Yolları’nın, Turkish Airlines Corporate Club’a üye kurumsal, ticari, KOBİ müşterileri Turkish Airlines Corporate Club Kart’ı kendi ihtiyaçlarına göre iki farklı şekilde kullanabilecek. Yıllık uçuş harcaması belirli bir tutarın altındaki üyeler Turkish Airlines Corporate Club, yıllık uçuş harcaması belli bir tutarın üzerindeki üyeler ise Turkish Airlines Corporate Club Premium seçeneklerine dahil olabilecek. World Business kart için ticari limit tanımlanamayan, ancak Turkish Airlines Corporate Club fırsatlarından yararlanmak isteyen müşteriler ise Turkish Airlines Corporate Club Ön Ödemeli Kart’a sahip olabilecek.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.