Malatya Havalimanı’nın 15 Temmuz gecesindeki darbe girişiminin ardından, 16 Temmuz sabahından itibaren ulaşıma kapatılması ve 29 Temmuz Cuma günü (dahil) açılmayacak olması nedeniyle, THY’nin Elazığ’a ek uçak seferi koyduğu bildirildi.

Askeri alan olan ve 7. Ana Jet Üssü olarak kullanılan Malatya Havalimanı’nın darbe girişimi yüzünden, darbeci güçler arasındaki bağlantıyı kesmek üzere 16 Temmuz Cumartesi sabaha karşı, pistine Valilik ve Belediyece ağır vasıtalar yerleştirilerek fiilen ulaşıma kapatılması nedeniyle, 16 Temmuz’dan bu yana THY ve diğer şirketlerin Malatya uçak seferleri yapılamıyor.

Malatya yolcularının mağdur olması ve şikayetlerin artmasının ardından, THY yolcuların mağduriyetini azaltmak amacıyla, Elazığ’a İstanbul’dan günde 2 direkt ek uçak seferi koydu.

Buna göre, Atatürk Havalimanı- Elazığ Havalimanı arasındaki ek sefer olan direkt uçuş İstanbul’dan 07.30’da, Elazığ’dan ise 10.00’da yapılacak. Bu sefer için Malatya’dan Elazığ’a, HAVAŞ tarafından 07.00’de otobüsle yolcu taşınacak.

İkinci ek uçak seferi ise Sabiha Gökçen- Elazığ Havalimanı arasında yapılacak. Bu uçak 15.30’da İstanbul’dan, 17.35’de ise Elazığ’dan kalkacak. Bu sefer için de HAVAŞ’ın Malatya’dan otobüs servisi saat 14.00’de hareket edecek.

Malatya Havalimanı’nın 28 Temmuz Perşembe ve 29 Temmuz Cuma günü de ulaşıma kapalı olduğu, Cumartesi için ise henüz belli bir durum olmadığı, İstanbul- Elazığ arasındaki ek uçak seferlerinin, Malatya Havalimanı kapalı olduğu sürece devam edeceği öğrenildi.

(MalatyaHaber.com)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.