Türk  Sivil Havacılık Tarihine İz  Bırakan İsimler  7 Aralık Uluslararası Sivil Havacılık Günü kapsamında düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin düzenlediği söyleşide, Türk Sivil Havacılık tarihinde önemli izler bırakan değerli isimler ile ilgili söyleşi düzenledi.

Söyleşide, Türk pilot, mühendis ve girişimci Vecihi Hürkuş’u anlatmak üzere Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Gürer, Cumhuriyetin ilk girişimcilerinden Nuri Demirağ’ı anlatmak için  Nuri Demirağ’ın torunu, aynı zamanda Makine ve Tayyare Yüksek Mühendisi Mehmet Kum’un kızı Bilge Kum  ile Türk Havacılık Kronolojisi Kitabı yazarı Stuart Kline  söz aldılar.

Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği (TVHMD) Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Gürer, yaptığı açıklamada,” Toplantıda Vecihi Hürkuş ve Türkiye Sivil Havacılık Günü değerlendirmelerimiz paylaşıldı. Etkinlik nedeniyle Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi yönetici ve görevlilerine, katılımcılara teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.