Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaAskeri HavacılıkTürk Yıldızları'ndan Şanlı Gösteri

Türk Yıldızları’ndan Şanlı Gösteri

Şanlıurfa’nın 11 Nisan Kurtuluş etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa’da ilk kez düzenlenen gösteri uçuşunda Türk Yıldızları Şanlıurfa’nın şanına yakışır bir gösteri yaptı.

Şanlıurfa’da ilk kez gösteri yapan Türk Yıldızları kendilerini izlemeye gelen binlerce vatandaşlarla buluştu.

Türk Hava Kuvvetleri’nin gökyüzündeki milli takımı Türk Yıldızları’nın Şanlıurfa’da yaptığı gösteriyi izleyen vatandaşlar, heyecan dolu anlar yaşadı. Türk Yıldızları, gösteriye gelen binlerce izleyiciye Türk askerinin üstün pilotluk maharetlerini Şanlıurfa semalarında sundu.

Eyyübiye bölgesi Eski Havaalanı pistinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen gösteriyi; Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri, İl Jandarma Komutanı Selman Kömürcü, STK Temsilcileri ve binlerce vatandaş birlikte izledi.

BAKAN ÜNAL, BU TOPRAKLARDA BAYRAK İNMEZ, EZAN DİNMEZ

Şanlıurfa’nın Şanlı Destanını anlatan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, “Şanlıurfa’nın Kurtuluşunun 96. yıl dönümü kutluyorum. Şanlıurfa’da halkı 96 yıl önce destan yazdılar. Bayrak inmez, ezan dinmez ve vatan bölünmez. Bayrağımıza ve birliğimize kastedenlere diyoruz ki siz Urfa’nın neden Şanlı olduğunu, Maraş’ın neden Kahraman olduğunu, Antep’in neden Gazi olduğunu biliyor musunuz ? Birliğimiz ve beraberliğimizi bozamayacaksınız” ifadelerini kullandı.

BAKAN ÇELİK, “SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ PAZARTESİ ANKARA ŞANLIURFA’DA”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ise, Ankara’yı Şanlıurfa’ya getirteceğiz sözünü anımsatarak, “Size birçok sözümüz vardı bunlardan en önemlisi Ankara’yı Şanlıurfa’ya getireceğiz demiştik. Allah’a şükür Cenabı Hak bize bunu nasip etti. Bakanlar Kurulu Toplantısı yarın ilk kez Şanlıurfa’da yapılacak. 96 yıl önce Şanlıurfa bir destan yazdı. Bu destanı sizin dedeleriniz yazdı. Siz onların torunları olarak bir heyecan içerisinde 96. kurtuluş yılını kutluyorsunuz. Şanlıurfalılar dün destan yazdılar, bugün yazıyorlar, yarında yazacaklar. 11 Nisan etkinlikleri kapsamında Türk Yıldızları gösterisi yer alacak. Bu etkinlikleri düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye, Sayın Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’e, İlçe Belediye Başkanlarımıza, Milletvekillerimize, Sivil Toplum Kuruluşlarına ve emeği geçen herkese Şanlıurfa’ya böyle güzel bir anı yaşattığı için teşekkür ediyorum. İstiklal Madalyasını takdim konusunda çabalarından dolayı da  Başbakan Ahmet Davutoğlu’na şükranlarımı sunuyorum”  şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÇİFTÇİ, İSTİKLAL MADALYASI PAZARTESİ ŞANLIURFA’DA

Şanlıurfa’da ilk kez Türk Yıldızlarının gösteri şölenini yaptığını ifade eden Başkan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa’nın 11 Nisan Kurtuluş Bayramını kutlayarak, “Büyükşehir Belediyesi olarak Şanlıurfa’nın şanına yakışır etkinlikler düzenliyoruz. Hamd olsun ecdadımızın bize emanet ettiği bu kutsal toprakları ileriye taşımak adına çok çalışıyoruz. 11 Nisan Kurtuluş programları kapsamında Şanlıurfa’mızda gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM’si Başkanı İsmail Kahraman ve Bakanlarımız Şanlıurfa’nın 96 yıl önce hak ettiği İstiklal Madalyasını tören ile takdim edecektir. Tüm Şanlıurfalıları davet ediyorum” dedi.

VALİ KÜÇÜK, “ŞANLIURFA TERÖRE HİÇBİR ZAMAN PRİM VERMEDİ”

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ise, “Şanlıurfa teröre hiçbir zaman prim vermedi. Şanlıurfa Peygamberlerin sofrasını tüm gelen misafirlerle paylaştı. Devletimizin Şanlıurfa’daki huzur ortamı, birlik ve beraberliğin farkında. Bunun için 96 yıl önce ecdadın kanları pahasına elde ettiği Kurtuluş zaferi dolayısıyla yarın İstiklal Madalyasını Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman tarafından verilecektir” dedi.

 

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Uzay çöpleri 60 yıllık tarihiyle şaşırtıyor!

Uzay şimdilik henüz gizemini koruyan bir şey olsa da alçak uzay olarak kabul edilen dünya görüngesi bugün erişim alanımız dahilinde. Uydular, uzay araçları, uzay...

Bilal Sarı: Tiger Meet 2015’den Kalanlar

NATO’ya bağlı ülkelerin hava kuvvetlerine mensup “kaplan filo”lar her yıl farklı bir ülkenin ev sahipliğinde bir araya geliyorlar. 2015 yılında ev sahipliği sırası Türk...

Benzer Haberler

AKINCI İHA düşen helikopteri nasıl buldu?

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, helikopter kazasında hayatını kaybetti. Dağlık bir alana düşen ve İran...

Raif Bilgin: “Füze Çağı Yükseliyor, Hazırlıklı Olmayan Uluslar Altında Kalır”

Gelişen savunma ve taarruz konseptlerinde füzeler ön plana çıkmakta, uçaklar geri planda kalmaktadır. Füzeler,...

TB-2 SİHA’ların son sistemi Polonya’ya teslim edildi

Baykar CEO'su Haluk Bayraktar, Bayraktar TB-2'lerin son sisteminin Polonya'ya teslim edildiğini açıkladı. Baykar CEO'su Haluk Bayraktar'ın...

Malatya’da CASA Şehitleri Anıldı

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, 16 Mayıs 2001 tarihinde Akçadağ ilçesinde Casa tipi uçağın düşmesi sonucu...

15 Mayıs Hava Şehitlerimiz anıldı

Hava şehitlerimiz, TALPA öncülüğünde Edirnekapı Şehitliğinde düzenlenen törenle anıldı.Tören için Şehitlikte bir araya gelen TALPA...

“HAVA ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ” yarın icra ediliyor

“Hava Şehitlerini Anma Günü” töreni 15 Mayıs 2024 Çarşamba günü Saat:10.30’da, Edirnekapı Hava Şehitliği’nde...

Musa Alioğlu: Savunma Sanayimize Kadın Eli Değdi

Şirketi, Atmaca, Fırtına ve Altay’a sistem üretiyorSavunma sanayimize kadın eli değdi Kuruluşu 50 yıl...

Ukrayna’ya ilk F-16 teslimatı haziran ya da temmuz ayında gerçekleşecek

Şu ana kadar Danimarka, Hollanda, Norveç ve Belçika’nın Ukrayna’ya F-16 sevkiyatı yapma sözü verdiği...