Dünyanın En Önemli Golf Oyuncuları Turkish Airlines Open 2016 için Antalya’da buluştu.

Bir hafta boyunca dünyanın en tanınmış golf oyuncularını ağırlayacak olan ‘Turkish Airlines Open 2016’, 03 Kasım’da start alıyor.

Dünyanın en önemli golf turnuvalarından biri olarak kabul edilen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek ‘Turkish Airlines Open 2016’, 3 Kasım’da Antalya’da start alıyor.
Bugün, turnuvanın hayata geçirileceği Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta düzenlenen basın toplantısı; T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun teşriflerinin yanı sıra Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu, Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve turnuvada mücadele edecek Danny Willet ve Lee Westwood’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

3-6 Kasım tarihlerinde Antalya; Dubai’deki final öncesi oldukça önemli olan turnuvada 78 golfçünün 7 milyon dolarlık toplam ödül için girişecekleri kıyasıya rekabete sahne olacak.
29 yaşındaki Masters Şampiyonu İngiliz golfçü Willet, Race to Dubai sıralamasında şu an ikinci sırada. Turnuvada Willet’in yanı sıra Ryder Cup şampiyonları Lee Westwood ve Andy Sullivan da yer alıyor. Dünya golf kamuoyunun dikkatini bu yıl da Antalya’ya çeken diğer iki önemli isim ise; Turkish Airlines Open 2013 ve 2015 şampiyonu Fransız oyuncu Victor Dubuisson ve turnuvanın 2014 şampiyonu Amerikalı oyuncu Brooks Koepka.

Bugün dünya çapındaki en önemli golf etkinliklerinden biri olarak addedilen organizasyonun 2013 yılından bu yana isim ve ana sponsorluğunu üstlenen Türk Hava Yolları, önümüzdeki iki yılda da turnuvaya sağladığı sponsorluk desteğini sürdürecek. Küresel taşıyıcının golf sponsorluğu kapsamında yer alan bir diğer önemli etkinlik; ‘The Turkish Airlines World Golf Cup’ ise, tüm dünyadan 7500 amatör golfçünün katıldığı, finalde ise bu rakamın 100’e indiği, dünyanın en büyük amatör golf şampiyonası olma özelliğini taşıyor.

Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu turnuvaya ilişkin yaptığı açıklamada; “Böylesine prestijli bir turnuva çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz başarılı işbirliği ile seçkin bir spor branşı olan golfe sağladığımız destekten ötürü oldukça mutluyuz. Geçtiğimiz üç yılda büyük bir uyum içinde hayata geçirdiğimiz organizasyon gibi destek sağladığımız diğer spor dallarıyla da devam ettirdiğimiz başarılı entegrasyon bizler için son derece önemli. Dünya genelindeki tüm golf severlerin gözünün kulağının Antalya’da olacağı turnuvanın tüm hafta süresince inanılmaz bir heyecan şölenine sahne olacağına olan inancımızla Türk Hava Yolları ailesi olarak tüm oyunculara bu büyük rekabette başarılar diliyoruz.” dedi.

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu da; “Bu hafta Antalya’da son derece yüksek tempolu ve heyecan içerisinde geçecek günler bizleri bekliyor. Tüm yıl bu turnuvayı bekledik. Bugüne kadar gerçekleşen turnuvalar içerisinde görünen o ki en çekişmeli geçeni bu turnuva olacak.” şeklinde görüş bildirdi.

Turnuvayla ilgili görüş bildiren Danny Willett; “Final Serisi, burada, Türkiye’de harika bir etkinlikle başlıyor. Geçmişte de burada bulunup güzel sonuçlar almıştım ve bu yılki turnuvada yine burada olmak benim için son derece keyifli. Böylesine büyüleyici bir tesiste Türk Hava Yolları gibi olağanüstü bir sponsorun desteğiyle düzenlenen bu turnuvada rekabet edecek olmak oldukça heyecan verici.” dedi.

Basın toplantısında Türkiye’deki mevcut konfor düzeyiyle ilgili bir soru alan Lee Westwood ise; “Geçtiğimiz hafta Keith Pelley ile Çin’deki pro-am turnuvasında birlikteydik. Bana bir hafta sonra Türkiye’de bulunacağım için herhangi bir tedirginlik yaşayıp yaşamadığımı sordu. Ben de cevaben, Türkiye’nin de yaşadığımız dünyanın bir parçası olduğunu ve bugün Türkiye’de başımıza gelebilecek her şeyi, dünyanın farklı bir köşesinde de tecrübe edebileceğimizi söyledim. Açıkçası buradaki güvenlik konusuyla ilgili hiçbir kaygım yok, insanlar son derece nazik ve samimi. Bununla birlikte, benim gibi birçok uluslararası medya temsilcisi de burada ve hiçbirinin gözlerinde herhangi bir endişe görmüyorum. Şu anda tek odaklandığım, böylesi bir etkinlikte sergilenecek bu büyük rekabetin bir parçası olmak, gerisiyle çok da ilgilenmiyorum doğrusu. 5. kez buradayım, insanlar gerçekten harika, hava ve saha muhteşem ve itiraf etmeliyim ki, her sene bu zamanlarda burada olmak için büyük bir sabırsızlık yaşıyorum, Türkiye’de olmak benim için her zaman çok güzel ve biliyorum ki rakip arkadaşlarım için de durum tıpkı böyle.” dedi.

Bu hafta Antalya’da gerçekleşecek turnuvanın bir sonraki ayağı Güney Afrika Nedbank Golf Challenge olacak; sezon finali ise Dubai’deki DP World Tour Şampiyonası ile son bulacak.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.