Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) bugün kuruluşunun 59. Yılını kutladı…

TALPA’nın” 59 ncu  Kuruluş Yıl dönümü” nedeniyle, Bugün 17.00 – 19.00  saatleri arasında Dernek Merkezi’nde yapılan etkinlikte bir konuşma yapan  TALPA Başkanı Kpt.Pilot Mehmet Ayhan Günal  şunları söyledi:

” Türk pilotlarının yegane meslek örgütü olan  bugün kuruluşunun 59. Yılını kutluyor, Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) bugün sivil havacılık sektörümüzün küresel ölçekte elde ettiği büyük başarıda hiç kuşkusuz, iyi eğitimli, başarılı Türk pilotlarının ve onların arkasındaki Yarım yüzyılı aşan birikim ve tecrübesi ile TALPA’nın büyük katkısı var. TALPA, sektörün daha da gelişmesi, büyümesi, pilotluğu kariyer hedefine koyan Türk gençlerinin yeni istihdam olanakları yaratılarak çağın gereklerine uygun şekilde yetiştirilmesi için her türlü desteği dün olduğu gibi bugün de vermeye devam etmektedir. Ancak TALPA olarak öncelikli hedefimiz ve kırmızıçizgimiz Uçuş Emniyetidir. 59 yıldan bu yana yapıcı eleştirileri ve önerileri ile sektöre katkı sunan TALPA, bundan sonra da artan üye sayısı ile daha güçlü bir şekilde mesleğimize ve sivil havacılığımıza hizmet etmeyi aynı kararlılıkla, aynı ilkelerle sürdürecek, gökyüzünde yazılan yeni başarılarına ülkemizin adını gururla, onurla yazdıracaktır.

Uluslararası platformlarda ülkemiz havacılığını başarı ile temsil etmek, haklarımızı savunmak, IFALPA ve ECA gibi çatı örgütlerinin çalışmalarında aktif katılım sağlamak TALPA’nın ve Türk Sivil havacılığının tüm dünya üzerinde bilinirliğini artırmaya yardımcı olmakta, dikkatle izlenen, görüşü merak edilen bir sivil toplum örgütü olarak dünya sivil havacılığındaki konumunu pekiştirmektedir.

Önümüzdeki yıllarda kuruluş yıldönümlerimizi üye sayısını daha artırmış çok daha güçlü, çok daha etkin bir dernek olarak kutlamak, havacılığımızın en önemli aktörlerinden biri olan TALPA’nın ana hedefidir.

Derneğimizin kuruluşunda yer alan, bugüne kadar yönetim ve denetim kurullarında, komitelerinde görev yapan tüm meslektaşlarımızı saygıyla ve minnetle anıyor, derneğimize dün olduğu gibi bugün de katkı ve destek veren tüm üyelerimize şükranlarımızı sunuyor, aramızdan ayrılan yöneticilerimize ve üyelerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Kaza-kırım olaylarının yaşanmadığı, uçuş emniyetinin en üst seviyede sağlandığı nice 59 yıllara…”

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.