TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, ‘Şu anda Avrupa’daki ikinci önemli rüzgar tünelini yapıyoruz. İnşallah 2022’nin sonunda çalışmaya başlayacak. Avrupa’nın en önemli rüzgar tüneli Hollanda-Almanya yapımı tüneldir. Şimdi diğeri de Ankara’daki Akıncı tüneli oluyor.’ dedi.

Fuar kapsamında düzenlenen ve moderatörlüğünü Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi’nin yaptığı “Savunma Sanayinde Küresel Etkinlik ve Teknolojik Derinlik Yol Haritası” panelinde konuşan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil şunları kaydetti;

” Ar-Ge’ye çok önem veriyoruz. Şirketimizde 3 bin 40 Ar-Ge mühendisimiz çalışıyor. 2020’de 2,6 milyar TL’lik özgün Ar-Ge yaptık. Şirketin toplam bütçesinin yüzde 40’ı Ar-Ge’ye gidiyor. Son beş yılda 7 bin kişi işe aldık. Bunun da aşağı yukarı 5 bini mühendislerden oluşuyor. Bu kişiler içinde de 3 bin 400’ü Ar-Ge işi ile uğraşıyorlar. Şu anda Avrupa’daki ikinci önemli rüzgar tünelini yapıyoruz. İnşallah 2022’nin sonunda çalışmaya başlayacak. Avrupa’nın en önemli rüzgar tüneli Hollanda-Almanya yapımı tüneldir. Şimdi diğeri de Ankara’daki Akıncı tüneli oluyor.”

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.