İstanbul Ticaret Üniversitesi (İTİCÜ) ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ/TAI) arasında İTİCÜ öğrencilerinin iş hayatını tanımaları, gözlemlemeleri ve uygulamadaki işleyişi görmelerini sağlamak adına protokol imzalandı.

Yapılan protokole göre İTİCÜ, lisansüstü programları için belli bir kontenjan dahilinde TUSAŞ/TAI çalışanlarına yüzde 100 oranında indirim imkanı sunacak. Üniversite buna ek olarak, Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenecek sertifika programlarında, TUSAŞ/TAI çalışanlarıyla, eş ve çocuklarına yüzde 50 oranında indirim uygulayacak. TUSAŞ/TAI faaliyette bulunduğu iş sektöründe, İTİCÜ öğrencilerine staj imkanı sunacak. Protokolü imzalayan TUSAŞ/TAI Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren, yapılan işbirliğinin eğitim alanında büyük bir önem taşıdığını vurguladı.

TUSAŞ/TAI Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, “İmzalanan bu protokol çerçevesinde öğrencilere staj imkanı sağlayacak kurumumuz personeli ayrıca İTÜCÜ’de lisansüstü programlara katılım fırsatı yakalayacak. Böylece, personel ve öğrencilerimizi geleceğe sağlam adımlarla hazırlayacağız. İki kurum arasındaki bu işbirliği öğrencilerimiz için çok büyük şans kapısı yaratacak” dedi.

İTİCÜ Rektörü Prof. Dr. Ekren ise anlaşmaya ilişkin şunları anlattı: “Türkiye’nin güzide kurumu ile yapılacak bu işbirliğinin üniversitemizi gururlandırdığını söylemek isterim. Üniversitemiz kuruluş felsefesi ve yaklaşımında, ticaret ve finans alanları her ne kadar önde gözükse de mühendislik alanında da farkındalık üretecek adımlar atmak istiyoruz. Yapılan işbirliğinin üniversitemizin perspektifini, akademisyenlerimizin bilgi birikim ve tecrübelerini artıracağına eminiz. Mühendislik fakültesi öğrencilerimizin staj süresince bilgi ve tecrübelerini artırmasını da temenni ediyorum.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.