Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaSivil HavacılıkUçağın koridoruna dışkılayan köpek acil iniş yaptırdı

Uçağın koridoruna dışkılayan köpek acil iniş yaptırdı

United Airlines uçağı, bir köpeğin daha fazla dayanamayıp uçağın koridoruna pislemesi üzerine başka bir havalimanına iniş yapmak zorunda kaldı.

Business Insider, Houston-Seattle seferinde diğer yolcularla birlikte 4 ayaklı yolcunun da kabinde seyahat ettiğini ve evcil hayvanın koridora dışkılamasının ardından Dallas’a beklenmedik bir iniş yapmasına sebep olduğunu bildirdi.

Çevrimiçi uçuş takip sistemi Flight Radar, cuma günü ABD’nin Houston kentinden Seattle’a giden United Airlines uçağının Dallas’a doğru yön değiştirdiğini gösteriyor.

Olay ilk olarak Reddit’teki kullanıcılar arasında konuşuldu ancak United Airlines, Business Insider’a olayın gerçekleştiğini doğruladı.

Bir kullanıcı, köpeğin uçağın first class bölümünde “altına kaçırdığını” ve bunun da uçağın Dallas Fort Worth Uluslararası Havalimanı’na doğru yön değiştirmesine neden olduğunu söyledi.

Kullanıcı, yer personelinin dışkıyı temizlemek için iki saatten fazla zaman harcadığını iddia etti.

Kullanıcı ayrıca olaydan sonra first class’taki tuvaletin kullanılamaz hale geldiğinin belirtildiğini ve yerde geçirilen zaman nedeniyle uçaktaki yiyeceklerin bozulduğunu, kendilerine sadece birkaç atıştırmalık kaldığını öne sürdü.

Bununla birlikte kullanıcı, kokunun “hiç geçmediğini” de söylediği için bazı yolcuların iştahı pek açılmamış olabilir.

United Airlines’da evcil kedi ya da köpekleriyle uçmayı planlayan yolcuların uyması gereken bir dizi kural ve düzenleme bulunuyor.

United Airlines’ın internet sitesinde, uçuş sırasında rehber hayvanlar hariç tüm evcil hayvanların, kapısı kapalı olacak şekilde taşıma çantalarında ve her zaman koltuğunuzun altında kalması gerektiği belirtiliyor.

Tüylü dostlarınızı uçuşa dahil etmenin ekstra ücretleri de var ayrıca tüm destinasyonlara evcil hayvanınızla uçmanıza izin verilmiyor.

Daha geçen ay bir başka United Airlines uçuşunda bir şivava, koltuklara ve yere dışkıladıktan sonra devasa bir karmaşaya neden olmuştu.

5 Şubat’ta Portland seferinde bulunan köpek, uçuşun çoğunda taşıma çantasının içindeydi ancak iddiaya göre sahibi köpeğin huzursuzlandığını görünce onu dışarı çıkardı.

Bu olayda kabin görevlileri pisliği temizleyebilmiş ve acil iniş yapılmasına gerek kalmamıştı.

Dışkısını yapan köpeğin yakın çevresinde oturan bazı yolculara olaydan sonra seyahat çeki verilmişti.

Manşet: Temsili Foto

 

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Uzay çöpleri 60 yıllık tarihiyle şaşırtıyor!

Uzay şimdilik henüz gizemini koruyan bir şey olsa da alçak uzay olarak kabul edilen dünya görüngesi bugün erişim alanımız dahilinde. Uydular, uzay araçları, uzay...

Bilal Sarı: Tiger Meet 2015’den Kalanlar

NATO’ya bağlı ülkelerin hava kuvvetlerine mensup “kaplan filo”lar her yıl farklı bir ülkenin ev sahipliğinde bir araya geliyorlar. 2015 yılında ev sahipliği sırası Türk...

Benzer Haberler

Qatar Airways CEO’su Badr Mohammed Al Meer’den, Airbus ve Boeing’e uyarı!

Qatar Airways CEO'su Badr Mohammed Al Meer, üreticiler Airbus ve Boeing'in, havayollarının seyahat talebini...

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı Bağımsız Havacılar ailesi olarak kutluyoruz.“Gençler, Cesaretimizi...

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı 2024 yılı Nisan ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Erzincan Yıldırım...

Boeing’in gösterişten uzak başkanı CEO avıyla dikkatleri üzerine çekiyor

Halef seçimi Boeing yöneticileri için en önemli kararlardan biri...Boeing Co.'nun yönetim kurulu, ABD'li uçak...

Uçakta yumruklar konuştu (video)

Japonya'nın düşük maliyetli havayolu ZIPAIR ait Boeing 787 tipi uçakta yaşanan karşılıklı yumruklaşma bir...

Türk Hava Yolları Afganistan seferlerini yeniden başlatıyor

Türk Hava Yolları (THY) 21 Mayıs’ta Afganistan’ın başkenti Kabil’e uçuşlarını yeniden başlatacağını duyurdu.Havayolu şirketi,...

Kırgızistan Devlet Kuruluşu “Kyrgyzaeronavigatsia”, Bölgesel Hava Seyrüsefer Emniyeti Koordinasyon Platformuna (SOCEA) katıldı

Kırgızistan Devlet Kuruluşu “Kyrgyzaeronavigatsia”, Bölgesel Hava Seyrüsefer Emniyeti Koordinasyon Platformuna (SOCEA) katıldı.DHMİ Genel Müdürlüğünde...

Sabiha Gökçen Havalimanı için teklif

Sabiha Gökçen Havalimanı 4 milyar dolarlık dev bir anlaşma ile yeni sahiplerine kavuşabilir. Malezya...