ABD’de Miami’ye gitmek için havalanan uçakta koltuğunu değiştirmek için hasta numarası yaparak pilotun acil iniş yapmasına neden olan kadın gözaltına alındı.

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Pensacola’dan Miami’ye giden American Eagle uçağı, bir kadın yolcunun koltuğunu daha iyisiyle değiştirmek için yaptığı numara nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Pensacola Polis Departmanı yetkililerinin CNN’e yaptığı açıklamaya göre, ismi açıklanmayan yolcu uçağın havalanmasının ardından kabin görevlilerinden koltuğunun daha genişiyle değiştirilmesini talep etti. Ancak talebinin reddedilmesi üzerine görevlilere hasta olduğunu ve tıbbi desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi.

Durumun pilota iletilmesiyle uçak havalandıktan yaklaşık bir saat sonra tekrar Pensacola’ya dönerek acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Sağlık kontrolünün ardından kadının sağlık durumunda bir aksilik yaşanmadığı ve daha büyük bir koltuğa geçmek için numara yaptığı ortaya çıktı.

Bunun üzerine polislere ihbarda bulunuldu ve kadın gözaltına alınarak uçaktan indirildi. Kadının ruhsal sağlık merkezine götürüldüğü belirtilirken, uçak ise diğer yolcularla Miami’ye tekrar hareket etti.

Yolcu şu anda Florida’daki Baker Yasası uyarınca gözaltında tutuluyor, zihinsel hastalığı olan kişilerin ihmal veya kendilerine veya başkalarına zarar verme riski altında olduklarına inanılıyorsa, 72 saate kadar istemsiz olarak tutulmalarına izin veriliyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.