Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Uçuş emniyetini uygulamayan havayolu şirketlerine yeni önlemler

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü  mevcut idari para cezaları yaptırımlara ek olarak ‘Havayolları İlave Tedbirler Genelgesi’ yayınladı.

SHGM’den yapılan açıklama şöyle:

“Havayolu işletmelerinin Genel Müdürlüğümüzce çıkarılan mevzuatları tam olarak uygulayarak emniyet ve güvenlik içerisinde operasyonlarını yürütmesi amacıyla mevcut idari para cezaları yaptırımlarına ilave olarak 2920 ve 5431 sayılı Kanunlar çerçevesinde Havayolları İlave Tedbirler Genelgesi yayımlanmıştır.
Genelge kapsamında, uçuş ekibi, bakım ve operasyonel konularda ilgili mevzuatlara uymayan havayolu işletmelerinin filoya hava aracı ilavesi kısıtlanacak veya askıya alınacaktır.
Havayolu işletmelerinin mevcut hatlarını yenileme talepleri değerlendirilirken de, Yolcu Hakları kapsamındaki iş ve işlemleri mevzuata uygun ve zamanında yapıp yapmadığı da göz önünde bulundurulacaktır. Havacılık Güvenliği mevzuatına uyum da dahil olmak üzere yukarıda belirtilen hususlara aykırı hareket eden havayolu işletmelerinin ilgili sorumlu yönetici personelleri hakkında ayrıca mevzuatın öngördüğü idari işlem uygulanacak, yetkileri kısıtlanacak veya iptal edilecektir.
Havayolu işletmelerine ve yetkili personellerine önemle duyurulur.”
Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR