Amerikalı ünlü aktör Harrison Ford tek motorlu bir uçak ile iniş esnasında pist yerine taksi yoluna inince felaketin eşiğinden dönüldü.

74 yaşındaki ünlü aktör Harrison Ford Kalifornia’nın Orange kentinde bulunan John Wayne Havalimanı’na Aviat A-1C-200 Husky tipi tek motorlu bir uçak ile inmeye hazırlanırken yaşananlar felaketin eşiğinden döndürdü.

Kule ile yaptığı görüşme ile 20L pistine iniş için izin alan ünlü aktör pist yerine, pistin paralelinde bulunan C taksi yoluna indi. C taksi yolu ile 20L pistinin bağlantısını sağlayan L taksi yolundaki Amerikan Hava Yolları uçağına çarpmaktan son anda kurtulan ünlü aktör çok ciddi bir kazanın eşiğinden döndü.

ABD Federal Havacılık Dairesi raporlarına göre iniş sonrasında Ford, hava trafik kontrolörü ile yaptığı konuşmada görevliye altında ne olduğunun farkında olup olmadığını sorduğunda piste değil de taksi yoluna indiğini öğrendi. Harrison Ford, 2015 yılında yine tek motorlu 2. Dünya Savaşı dönemi uçağıyla kaza yapmış ve ciddi bir yaralanma yaşamıştı.

Amerikan Hava Yolları’nın Boeing 737 tipi yolcu uçağına 110 yolcu ve 6 mürettebat bulunuyordu.

– Kırmızı Hat İbilmesi Gereken Pist
– Turuncu Hat İnilen Taksi Yolu
– Mavi Hat B737 Uçağının bulunduğu Yer
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.