Gazipaşa-Alanya Havalimanı’nda geçen hafta sona eren pist uzatma çalışmaları ilk meyvesini verdi. Bu yıl Alanya’ya ilk kez sefer düzenleyen Suncharter, Gazipaşa-Alanya Havalimanı hedeflerini büyüttü

Bu yıl ilk defa Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na iniş yaparak Danimarka’dan direkt charter uçuşlarını başlatan Suncharter, kötü giden sezona rağmen operasyonlarını büyüteceğini açıklamıştı. Gazipaşa-Alanya Havalimanı’nın pist uzatmasının ardından ilçeye gelen yetkililer hedef büyüteceklerini açıkladılar. Danimarka’dan Gazipaşa’ya Mart ayında ilk charter uçağını indirerek dikkatleri üzerine çeken Suncharter, bu sezon haftada 1 uçak indirerek çalışmalarını sürdürdü. İskandinav pazarındaki düşüş, islamofobi ve terör olaylarını dikkate almayan firma, imaj çalışması da yaparak Türkiye’de reklam filmi çekmişti. Gazipaşa-Alanya Havalimanı’nın pist uzatma çalışmalarının sona ermesinin ardından ilçeye gelen Suncharter Genel Müdürü ve Ortağı Soren Kjellerup açıklamalarda bulundu. Kjellerup, ilk olarak geçen sezonu değerlendirdi: “Jettime ile iniş yaptığımız bu sezon çok başarılı geçti. Direkt uçuşlardan çok memnunuz. Önümüzdeki yıl operasyonlarımız devam edecek” dedi.
‘PİSTİN UZAMASI BU KARARI ALDIRDI’
Kjellerup, yatırımlarına devam edeceklerini ifade eden açıklamasında ise “Pist uzadığı için buraya geldim ve incelemeler yaptım, uçak kapasitemizi 189’a çıkartacağız ve bu sezon olduğu gibi Mart ayında sefer düzenlemeye başlayacağız. 1 uçak olan haftalık sefer sayısını 2 yaparak seferlerimize devam etmeyi planlıyorduk ancak bu pistin uzaması ve büyük gövdeli uçaklara açılması planlarımızı değiştirdi. Önümüzdeki yıl SAS’la da anlaştık. SAS uçaklarının da Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na inmesiyle birlikte toplamda haftada 4 seferimiz olacak” dedi.
‘REKLAM ÇALIŞMASI YAPTIK’
Türkiye’de yaşanan olayların Danimarka’daki yansımalarını da anlatan Kjellerup, yaşanan olayların imaj kaybettirmemesi için Türkiye’de Danimarka’nın ünlü şovmen ve müzik kanallarıyla reklam çalışması yaptıklarını söyledi. Kjellerup, “Tur operatörleri temkinli yaklaşırken, biz operasyonlarımızı büyütüyoruz çünkü Türkiye’de önemli bir ortağımız var ve biz Türkiye’ye güveniyoruz” dedi. (Yeni Alanya)
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.