Samsun Valisi Osman Kaymak, 10.10.2017 Salı günü saat 12.30’da Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda incelemelerde bulunarak, son çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Kaymak beraberinde SamsunBüyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile birlikte havalimanında devam eden çalışmalar hakkında Samsun-Çarşamba Havalimanı Müdürü Hamit Anıl ve teknik ekiple görüşerek son çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Osman Kaymak incelemelerin ardından yaptığı açıklamasında, “Havalimanımızdaki pistte 19 cm çökme yaşandığı için 8 ağustos 2017 tarihinde hizmete kapatılarak onarım çalışması başlamıştı. Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Onarım çalışmalarının sonuna yaklaşıldı. Müteahhit arkadaşımız 7 Kasım 2017 tarihinde inşallah buranın onarımını bitirip planlandığı tarihte teslim edecek. Kendisi de görüşmemizde bu tarihi teyit etti. Pisti bir an önce bitirmek için müteahhit arkadaşımız ekibiyle beraber sabah gün ışığından, akşam gün batana kadar çalışıyor. Bu gün buraya son çalışmaları yerinde görmek, incelemek ve müteahhidimizin önüne yerelde çıkabilecek bazı güçlükler varsa kendisine yardımcı olmak için geldik. Bu çalışmaları bir an önce bitirip havalimanımızı kararlaştırılan tarihte uçuşlara açmak istiyoruz.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.