Trabzon ve Zonguldak Kültürleri Tanıtım Günleri etkinliğine katılan Vali Ali Kaban, Zonguldak ve Trabzon arasında havayolu ulaşımının tekrar açılacağının müjdesini verdi. Vali Kaban, “İnşallah bu mesafe daha da kısalacak. Kalpte buluşan bu iki şehrin ilişkisi bundan sonra da devam edecek” diye konuştu.

Zonguldak Trabzon Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen “1’inci Trabzon ve Zonguldak Kültürleri Tanıtım Günleri” başladı. Lavuar alanına kurulan 4 bin 200 metrekarelik dev çadırlarda yapılacak olan organizasyonun açılışına; Zonguldak Valisi Ali Kaban, Çevre ve Şehircilik eski Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Mahmut Özer, Zonguldak Emniyet Müdürü Osman Ak, CHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Harun Akın, milletvekili aday adaylığı olmak için emekliye ayrılan Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır ve birçok davetli katıldı.

Zonguldak Trabzon Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Bayrak, yaptığı konuşmada, düzenlenen organizasyona katılanlara teşekkür etti. Yapılan organizasyonun soğuk hava şartlarına denk geldiğini ve Zonguldak’ta bir ilk olduğunu belirten Başkan Bayrak, “Zonguldak ve Trabzon kültürlerini buluşturmak için bu organizasyonu düzenledik. İnşallah herkes memnun kalır ve her yıl böyle bir organizasyon düzenleriz. Katılan herkese teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

“ZONGULDAK İLE TRABZON ARASI HAVA YOLU SEFERLERİ AÇILACAK”

Vali Ali Kaban, açılış töreninde yaptığı konuşmada, havayolu müjdesi verdi. Vali kaban, Zonguldak’ta Trabzonluların ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Türkiye’nin bütün bölgelerinden Zonguldak’a kömür çıkartmak için insanların geldiğini belirten ve bunların içerisinde Trabzonluların ayrı bir yeri olduğuna değinen Valisi Kaban, “Trabzonlular bu kente ciddi katkıda bulunmuşlardır. Trabzon ile Zonguldak arasında kalpten kalbe giden kısa yolu hava yoluyla daha da kısaltılabilecek bir imkan var. Bunun için bir çalışma başlattık. Zonguldak’tan Trabzon’a havayolu seferlerinin tekrar başlatılabilmesinin alt yapısını hazırladık. İnşallah bu mesafe daha da kısalacak. Kalpte buluşan bu iki şehrin ilişkisi bundan sonra da devam edecek. Bu etkinliklerin devamı gelmesi için elimizden geleni yapacağız. ‘Trabzonguldak’ yazısına dikkat edildiği zaman bir ‘Zon’ kelimesi var. ‘Zon’ kelimesi, batı dillerinde bir bölgeyi ifade eder, bir yeri ifade eder. Bu afişe bakıldığı zaman bu da bir kalbin içerisine yazılmış ve çok anlamlı olmuş bunun için de arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Zonguldak-Trabzon arası uçak seferleri, daha önce 3 defa başlatılmış ve durdurulmuştu. (Pusula)

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.