Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı ve THK Yönetim Kurulu üyesi Vasıf Yüceliş, görevlerinden istifa etti.

Yüceliş, kişisel facebook sayfasından yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

Türk Hava Kurumu şubesini oluşturan değerli üyeler, sevgili genç kanatlarım.

Bugüne kadar sizlerle birlikte THK Antalya ekibi olarak çok büyük ve çok güzel işler başardık. Uluslararası festivaller yaptık, uluslararası etkinliklere katıldık, bugüne kadar ülkemizde yapılmayan havacılık etkinliklerini başarıyla yaptık, ilklere imza attık.
Dünyada sadece 2 ülkede yapılan Jet Motorlu Model Uçak Festivali’ni Amerika ve Almanya’dan sonra 5 yıl üst üste Antalya’da yaptık. Bu sene altıncısını iş planımıza almıştık.
Yapay resif sağlamak ve dalgıç turizmini geliştirmek amacıyla falezlerin 25 metre açığına MKE’ye hurda olarak satılacak Dornier tipi bir uçağımızı yok olmaktan kurtarıp Akdeniz’de farklı bir dünyada hizmete sunduk. 
Türkiye’deki en fazla yabancı uçak katılımlı Fly-in etkinliğini üst üste 2 yıl başarıyla icra ettik. Bu sene üçüncüsünü yapmayı konuşuyorduk.
Türkiye’de ilk defa Antalya Karain meydanında uçuş okulları ve kendine güvenen pilotlar arasında “hassas iniş yarışması” organize ettik.
Sürekli olarak açtığımız yamaç paraşütü kurslarımız ile yüzlerce Antalya’lı gencimizi hayallerine kavuşturduk, Antonov uçaklarımız satılana kadar Türkiye’nin dört bir yerinden gelen paraşüt meraklılarını paraşüt ile atlattık. Model uçak kurslarımız ile her yıl yüzlerce gencimize kendi yaptıkları uçaklarını uçurma zevkini tattırdık.
110 ülkenin katıldığı FAI (Uluslararası Havacılık Federasyonu) yıllık toplantısına Antalya’da ev sahipliği yaptık.
Merkezi Kanada’da bulunan WOAW Enstitüsü’nün düzenlediği uluslararası bir faaliyette üst üste 2 yıl dünya birinciliğini ülkemize kazandırdık. 2018 yılında “havacılık sektöründe cinsiyet ayrımcılığının ortadan kaldırılması çabalarına en fazla destek veren ve havacılık sektörünün tanınmasına katkıda bulunan kurum ve dernek kategorisinde” Türk Hava Kurumu’nu dünya birincisi yaptık. Resmi sonuçların çok yakında açıklanacağı 2019 WOAW Dünya birinciliği, resmi olmayan sonuçlara göre, yapmış olduğunuz faaliyetler neticesinde yine güzel ülkemize Türkiye’ye gelecek.

Yapım ve tarzım gereği, nasıl ki THK Antalya Şube Başkanı olarak mevcut düzen ve mevcut kalıplar içinde duramadıysam, aynı şekilde THK Genel Yönetim Kurulu Üyesi sıfatım gereği de Ankara’da rahat duramadım. Doğruları alkışladım, yanlışları eleştirdim, daha doğru olması için teklifler de bulundum, yapılmayınca nedenini sordum…
Ve sonuçta karşılıklı bir kırgınlık yaşandı. Bu kırgınlık mutlaka ki Antalya şubesi faaliyetlerine yansıyacaktı. Benim yüzümden Antalya şubesinin ve üyelerimizin zarar görmesini kabul etmem mümkün değildi. İşte bu sebeple istifamı vermek zorunda kaldım.

Bundan sonra; Yönetim kurulu yedek listede bulunan birinci sırada ki arkadaşımız, yönetim kuruluna girecek ve yönetim kurulu kendi içinden bir Başkan seçerek yoluna bıraktığımız yerden devam edecektir.

1925 yılından bugüne kadar onlarca Genel Başkan ve onlarca Şube Başkanı değişmesine rağmen, Türk Hava Kurumu’na sevgi duyan, aşk ile bağlı olan üyeleri hiç değişmemiştir. Çünkü tam 94 yıldır Türk milletine ve Türk gençliğine hizmet eden ve onbinlerce üyesi bulunan Türk Hava Kurumu, ileri görüşlü devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanetidir. Bu sebeple bu kurumun daha iyi olması için çaba göstermeye hep beraber devam edeceğiz.
Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyor, saygılar sunuyorum.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.