15 Temmuz darbe girişimi sonrasında VFR uçuşlara dair uygulanan kısıtlama Sivil Havacılık Genel Müdürülüğü tarafından kaldırıldı.

15 Temmuz menfur darbe girişimi sonrasında VFR trafiklere yönelik bir takım kısıtlamalar getirilmişti. Sivil Havacılık Genel Müdürülüğü mevcut durumu göz önünde bulundurarak güncel notamlara harfiyen riayet edilmesi kaydıyla VFR uçuşların gerçekleştirilmesinde bir sakınca bulunmadığını duyurdu.

Sivil Havacılık Genel Müdürülüğü, yaptığı açıklamada VFR trafiklerin uçuş planlarında belirtilen rotalara ve planlamalara hassasiyet ile uyması gerekmektiğini vurguladı.

Genelge ile 15 Temmuz sonrası VFR trafiklere yönelik olarak yapılmış olan operasyon kısıtlamaları kaldırıldı bunun yanında, söz konusu genelge’nin yayınlanma tarihinden itibaren 1(bir) ay içerisinde ilgili işletmeler tarafından VFR uçuşlar gerçekleştiren pilotlara yönelik güvenlik soruşturmalarının tamamlanarak, şahsi dosyalarında talep edildiğinde Sivil Havacılık Genel Müdürülüğü’ne sunulmak üzere muhafaza edilmesi gerekmekte.

[gview file=”http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/mevzuat/sektorel/genelgeler/GM-2016_04.pdf”]

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.