Avusturya Havayolları ve Viyana Havalimanı işbirliğiyle, 23 Ekim’den itibaren giden yolcular için ücretsiz pilot koronavirüs testi başlattı.

 Test sürecinde sonuçları 10-15 dakika sonra belli olan bir antijen testi kullanılıyor ve PCR yönteminde olduğu gibi alınıyor.

Teste katılım isteğe bağlı; ancak teste girmeye karar veren yolcular, sonuçlar alınana kadar güvenlik kontrolünden geçemiyor. T Biniş kartları testin negatif çıkması halinde aktive ediliyor.

Testi pozitif çıkan yolcunun hasta sağlık birimlerine gönderilecek ve uçuş ücretinde herhangi bir kesinti olmaksızın yeniden rezervasyon yaptırmasına veya iptal etmesine izin verilecek.

Mevcut uygulama ilk aşamada, Viyana’dan Berlin’e giden yolcular için başlatılan ücretsiz testler 8 Kasım’a kadar sürdürülecek.

Avusturya Havayolları, testi geçmenin yolcuları uçakta  maske takma ihtiyacından muaf tutmadığını ve aynı zamanda giriş yapılan ülke yetkilileri tarafından  istendiğinde yeniden getirilirse PCR testinin yapılmasını engel olmayacağını açıkladı

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.