Alman dergisi Der Spiegel’in ”Öger’in servetine borçlarından dolayı tedbir” kondu haberine Vural Öger’den yalanlama geldi.
OdaTV’den Süheyla Kaplan’a konuşan Vural Öger, Der Spiegel’in ”Vural Öger’in mal varlığına tedbir getirildi” şeklindeki haberinin gerçeği yansıtmadığını ve söz konusu derginin muhabirine dava açacağını ifade etti.

”SPİEGEL ONLLINE’A DAVA AÇTIM”

Öger, haftalık “Welt am Sonntag” gazetesine verdiği demecinde tanık dinlenmeksizin sadece dosya incelemesi ile özel servetine ihtiyati tedbir kararı verildiği yönündeki haberin gerçeği yansıtmadığını belirrti. Öger, “Spiegel Online hakkımda haksiz ve gerçek olmayan suçlamalar iddia etti. Bu haksızlığa karşı Spiegel Online’a karşı tazminat davası açtım” dedi.

”İHTİYACIM OLDUĞU İÇİN SATMAK ZORUNDA KALDIM’2

Öger şirketinin iflasından önce Türkiye’deki otel sektöründe paraya ihtiyacı olduğu için bazı gayri menkullerini satmak zorunda kaldığını  ve bunun suç unsuru taşımadığını ifade etti.

Birlikte daha önce çalıştığı ve merkezi Frankfurt’ta bulunan Sun Express’e karşı daha önce 15 milyon Euro’luk dava açtığını ve davanın başlayacağını ifade eden Öger, Sun Express’in şirketini sektörde sıkıştırmaya çalıştığını söyledi.

Öger Odatv’ye yaptığı açıklamada ise şunları söyledi:

”ANLAŞMAYI SUNEXPRESS BOZDU”

“Sun Express ile aramızda bir taahhüde ilişkin evrak anlaşması vardı. Ancak Sun Express anlaşmayı tek taraflı olarak kendi lehlerine bozdu. Yürüyen bir dava varken sadece Sun Express’in anlattıklarını haberleştiren Spiegel’in yazdıkları gerçekleri yansıtmamaktadır. Haksizlik yapıldığına inanıyorum. Spiegel gibi ciddi bir dergi araştırmadan yazdığı için salı günü basın avukatıyla bir araya gelip, muhabire karşı tazminat davası açacağım.”

Alman “Der Spiegel” dergisinin, işadamı Vural Öger´in V.Ö. Travel ve Öger Türk Tur adlı şirketlerin 30 Aralık 2015 tarihinde iflas ettiğini ve iflasın ardından verdiği bazı sözleri yerine getirmediğini iddia etmişti.

SUN EXPRESS’E 17 MİLYON EURO BORCU VAR

Öger Türk Tur şirketinin Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarına sattığı Sun Express uçak  biletlerinden dolayı Sun Express’e 17 milyon Euro borçlandığı kaydedildi.

Spiegel’in haberinde Sun Express ile girdiği bazı yazılı anlaşmalarda Öger’in bu borca kişisel ve özel servetini de kefil gösterdiği belirtildi. Ancak özel servetinde ise kaydırmalar yaptığı için mahkeme tarafından  özel mal varlığına tedbir konduğu bildirilmişti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.