Türk Hava Yolları’nın desteği ile daha önce Somali ve Tanzanya’ya ulaşan yardım eli bu kez Nijerya’ya uzanıyor.

Nijerya’da yaşayan Ezgi Deniz İbrahim Abbas, evlendikten sonra taşındığı Nijerya’daki yetimlerin sorunlarına çare olmak isterken yolu Türk Hava Yollarıyla kesişti. Türk Hava Yolları’nın Abuja ekibinin de dikkatini çekmiş olan sorun için taraflar ortak hareket etmeye karar verdi. Türk Hava Yolları’nın öncelikle lojistik destek sağlayacağı kampanya ile yetimler için bir Nijerya’da yetimhane kurulacak. Ayrıca kampanya kapsamında yetimler için kıyafet yardımı yapmak da mümkün olacak. Ama yetimhanenin inşaatı ve atölye için alınacak olan makinelerinin temini için nakit bağışlar çok önemli.

Proje kapsamında kurulacak dikiş atölyesi ile de yetim annelerinin kimseye muhtaç olmadan gelir sağlamasına yardımcı olmayı amaçlıyorlar.

NİJERYALI YETİMLERE UMUT PROJESİ NASIL DOĞDU?

Eylül ayından beri Nijerya’da yaşayan Ezgi Deniz İbrahim Abbas ülkeye taşındığı ilk günden beri dikkatini çeken yetim çocuklar sorununa bir çözüm ararken bir yandan da kendi tekstil markasından elde ettiği gelirin bir kısmını devlete ait yetimhanelerin bulunmadığı ülkede özel bir yetimhaneye bağışlayarak yetimlere destek olmaya çalışıyordu.

Arayışı sırasında yolları Türk Hava Yolları’nın sosyal sorumluluk ekibiyle kesişen Abbas Nijerya’daki yetimler için bir umut olmasını istediği kendi projesini anlatırken Türk Hava Yolları’nın Tanzaya’da benzer bir projeye destek olduğunu öğrenir.

Türk Hava Yolları’nın Abuja ekibinin de benzer düşüncelere sahip olmasıyla ortak bir kampanyaya başlatılmaya karar verilir. Türk Hava Yolları ekibinin bir köyde camide yaşayan çocuklardan haberdar olduğu ve onlar için çalışma yapmaya karar vermesi projenin başlangıç noktasını hazır hale getirir. Bu köyde yaşayan evsiz yetimler için bir yetimhane ve yetim annelerinin kimseye muhtaç duymadan kendi elinin emeğiyle hayatını idare ettirebilmesi için dikiş atölyesi kurmayı planlayan proje sizin desteklerinizi bekliyor.

Gelişmeleri takip etmek,  Nijerya’da üretilen yetim anneleri tarafından üretilen ürünleri görmek için Facebook üzerinden Chubadocolors ve Instagram üzerinden @chubado_ adlı sayfaları takip edebilirsiniz.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.