Cardiff City futbol kulübüne transfer olduktan sonra uçağı Manş Denizi’ne düşen Arjantinli futbolcu Emiliano Sala’yı arama çalışmaları için yardım toplandı.

Arjantinli futbolcu Lionel Messi, Diego Maradona and Sergio Agüero ve Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri’nin de destek verdiği yardım fonu ile internet üzerinden 259 bin Sterlin toplandı. Toplanan para ile iki arama gemisinin bölgede arama yapması planlanıyor.

Perşembe günü durdurulan resmi arama kurtarma operasyonu sonrasında başlatılan yardım kampanyası ile Manş Denizine düştüğü tahmin edilen Piper PA-46 Malibu’da bulunan pilot David Ibbotson ve futbolcu Emiliano Sala’yı arama çalışmalarına Pazartesi günü itibarıyla yeniden başlanması planlanıyor.

Cardiff City Kulübü ile 15 milyon Sterlin tutarında bir anlaşma imzalayan Sala, eşyalarını toplamak ve eski takım arkadaşları ile vedalaşmak üzere Nantes’e dönmüştü. Nantes ile Cardiff arasında direkt uçuş bulunmaması nedeniyle Pazartesi günü özel bir uçak ile Cardiff’e dönmesine karar verilen Sala’nın uçağı Manş Denizi üzerindeyken iletişim kopmuştu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.