5 Mayıs’tan itibaren seferlere yeniden başlayan Cengiz Topel Havalimanı’nın performansı memnun ediyor.

AnadoluJet tarafından Trabzon’a karşılıklı bir seferlerin yapıldığı havalimanında ayrıca kargo uçakları ve özel uçaklara hizmet vermeye devam ediyor. Haziran ayında toplam 78 uçuşun yapıldığı Cengiz Topel Havalimanı Mayıs ayına göre uçuş trafiği azalmasına rağmen Trabzon uçuşlarında aksama yaşanmadı. 

Haziran ayında 78 uçuşun yapıldığı Cengiz Topel Havalimanı’nda toplam 6142 yolcu taşındı. Haziran ayı Cengiz Topel Havalimanı faaliyete başladığı günden buyana en fazla yolcu taşınan ay olarak kayıtlara geçti. Kargo uçuşlarında Haziran ayında toplam 48 ton yük taşımacılığı yaptı.

Pazartesi ve Cumartesi hariç haftanın 5 günü AnadoluJet tarafından gerçekleştirilen Trabzon seferlerinde AnadoluJet’in Boeing 737-700 tipi 149 yolcu kapasiteleri uçakları kullanılıyor. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’ndan gerçekleştirilen Trabzon uçuşlarında promosyonlu bilet bulunamazken esnek bilet fiyatları ise iç hatlarda uygulanan tavan fiyat sınırına yaklaşarak 285 liraya kadar çıkabiliyor.. 

Cengiz Topel Havalimanı’na Trabzon seferleri ile yerleşen AnadoluJet’in Antalya ve Bodrum’a da sefer planladığı, ancak bu güzergahlar için uçak planlamasının henüz tamamlanamadığı iddia edildi. Gerekli planlamaların tamamlanması ile Temmuz ayı içerisinde Antalya ve Bodrum seferlerinin başlaması bekleniyor.

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.