Yeni Şafak’ın eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı yazarı Bülent Orakoğlu, Büyük Birlik Partisi (BBP) Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili bir yazı kaleme aldı.

Orakoğlu “Helikopter düştükten sonra Yazıcıoğlu sağ mıydı?” başlıklı köşe yazısında soruşturma kapsamında elde edilen bazı bilgileri hatırlattı.

Yazı şöyle;

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazası verilmiş bir ‘suikast’a kurban gitmesinin üzerinden yaklaşık 12 yıla yakın bir süre geçti. Maalesef tüm FETÖ suikast ve cinayetlerinde olduğu gibi özellikle yaratılan dezenformasyon kaynaklı bilgi kirliliği, Türkiye’yi yasa boğan ‘suikast’ın üzerindeki sis perdesinin de tamamen kalkmasını engellemiş görünüyordu. Ancak Yazıcıoğlu’na suikast emrinin FETÖ elebaşı Gülen tarafından dönemin sözde Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz’e verildiğinin de bilinmesi ‘suikast’ın aydınlatılmasında ayrı bir öneme sahip. Yazıcıoğlu ve 5 kişiyi taşıyan helikopter havada iken, bölgede bulunan ve FETÖ’cü pilotların kullandığı 2 adet F-16 ve 1 adet F-4 savaş uçağının da aynı bölgede eğitim çalışmalarını yoğunlaştırmaları, üç savaş uçağının helikopterin uçuş güzergâhının olduğu bölgede havada olması helikopteri kasıtlı bir şekilde jetlerin hava sirkülasyonu yaratarak düşürdüklerinin ortaya çıkarılması da şüphesiz ‘suikast’ı aydınlatabilecek önemli gelişmelere işaret edebilir. Cinayet masası dedektifleri ve terör uzmanlarının dillendirdiği kamuoyuna da mal olmuş ’’Kusursuz cinayet veya suikast yoktur” tespiti Yazıcıoğlu suikastının her aşamasında belirgin bir şekilde olayı aydınlatacak yeni deliller ışığında gündemi sarsmaya devam ediyor. Soruşturma sonucunda açığa çıkarılan en yeni bilgi helikopter düştüğü sırada o bölgede havada olan F-4 uçağındaki silah sistemlerini kullanan eski Albay Ali Armağan’ın o dönem Hava Kuvvetleri’nin FETÖ imamı olan 15 Temmuz darbe girişiminin baş aktörlerinden Adil Öksüz ile irtibatlı olduğunun belirlenmesiydi. Bu önemli bilgi üzerine yapılan incelemede helikopterin düştüğü sırada o bölgede bulunan iki F-4 uçağındaki 4 pilottan birinin FETÖ soruşturması kapsamında TSK’dan ihraç edilen FETÖ’cü Ali Armağan olduğu belirlendi. Armağan’ın örgütsel hattını o dönem Hava Kuvvetleri imamı olan Adil Öksüz ve Kemal Batmaz ile iletişime geçmek için kullandığı ve Adil Öksüz’le 152 kez iletişim kurduğu tespit edildi. Öksüz’ün sigorta poliçesine yazdığı adreste 2018’deki aramada evde bulunan FETÖ elebaşına ait kitaplardan birinin ön kapağında Ali Armağan’ın eşinin parmak izine rastlanmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Armağan ile eşi hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan iddianame düzenlenmişti. İrtibatları ortaya çıkan pilot Ali Armağan halen Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunuyor.

Yazının devamı için;TIKLAYINIZ

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.