Yüksekova ilçe merkezine 5 kilometre mesafede yapımı devam eden Yüksekova Havalimanı inşaatında, bu yıl birçok koldan başlatılan çalışmaların kasım ayı sonu itibariyle bitirilmesi hedefleniyor. Ulaştırma Bakanlığı’ndan gelen heyet de çalışmaları yerin de inceledi.

Altyapı inşaatının büyük bölümünün tamamlanmasının ardından ince beton dökme işlerinin başladığı Hakkari’nin Yüksekova İlçesindeki havalimanı pistinde, çalışmalar hızla devam ediyor.

Üst yapı şantiyesinde çalışmaların büyük çoğunluğunun tamamlandığı havaalanı inşaatında gözler alt yapıda sürdürülen çalışmalara çevrildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcı Mehmet Hamdi Yıldırım ve beraberindeki Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü Orhan Birdal ve Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Dr. Mustafa Kaya ulaştırma bakanlığına ait helikopterle havalimanı alt yapı inşaatını ziyaret etti.

Yıldırım ve beraberindeki heyeti Havaalanı Alt Yapı İnşaatı Koordinatörü Şükrü Şengezer karşıladı.

Burada havalimanıpistinde yürütülen çalışmaları denetleyen Yıldırım ve beraberindekiler çalışmalar hakkında Şengezer’den bilgi aldı.

VALİ CANBOLAT: ÇALIŞMALAR KASIM AYI SONU İTİBARİYLE BİTİYOR

Ziyaret ile ilgili Yüksekova Haber’e konuşan Hakkari Valisi Yakub Canbolat da Ankara’dan gelen heyetin havalimanı şantiyesindeki gerekli incelemelerde bulunduğunu söyledi.

Heyetin havalimanı inşaat çalışmalarını yerinde teptik ettiğini belirten Vali Canbolat, havaalanı inşaatındaki çalışmaların kasım ayının sonuna doğru bitirilmesinin beklendiğini aktardı.

Hakkari Valiliği olarak çalışmaları günlük olarak takip ettiklerini belirten Vali Canbolat, çalışmaları sürekli olarak denetlediklerini söyledi.

(Yüksekova Haber)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.