Özyeğin Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun ev sahipliğini yapacağı 2’inci İstanbul Hub Semineri , 14 nisan Perşembe günü saat:13:00-18:00 arasında AB3 Oditoryumunda gerçekleştirecek.

Seminer, akademik camia ile sektör yetkililerini bir araya getirerek, güncel havacılık konuların tartışılacağı bir ortam sağlamayı amaçlıyor.

Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İlk seminerimizi düzenlerken, İstanbul Hub Semineri’nin geleneksel hale geleceğini ifade etmiştik. İşte seminerimizin 2.’si ile sizlerleyiz, hep beraberiz. Biliyorum ve inanıyorum ki İstanbul Hub Semineri havacılık sektöründe yıllar boyunca Türkiye’nin bölgesel ve küresel etkisinin sembollerinden biri olarak devam edecek. Bildiğiniz üzere, ÖzÜ’nün misyonu ‘yarat, paylaş ve uygula’dır. Bugün de ‘uygula’ misyonumuzu, Türkiye’nin gözde ve yıldızı her geçen gün daha parlayan havacılık sektöründe hayata geçiriyoruz. Öte yandan, İstanbul Hub Semineri ile sektörün profesyonelleri, akademisi ve öğrencilerimizi bir araya getirerek, bir ideali de gerçekleştirmekten mutlu oluyoruz. Elbette tüm çabalarımız, dünyayı ve yapacakları mesleği dünya ölçeğinde ve kalitesinde, trendleri günü gününe takip edebilen ve sınıf dışında da öğrenmeye devam eden gelecek nesillerimiz, yani öğrencilerimiz için…”

Seminere konuşmacı olarak; IGA’dan Yusuf Akçayoğlu , Doç.Dr.Temel Kotil , Pegasus Havayollarından Güliz Öztürk, Leiden Üniversitesi’nden Dr. Pablo Mendes,Dr. Resat Volkan Gunel ( Yakın Doğu Üniversitesi),Dr. Robert Mayer ( Cranfield Üniversitesi), Dr. Emre Serpen( Troy Havacılık) katılacak.

Spot Image

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.